Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Razem z naszymi pracownikami gramy dla Polski - wywiad

O szkoleniach rozwijających kompetencje pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego i wolnych stanowiskach dla osób z doświadczeniem i bez - rozmawiamy z Agnieszką Stasinowską, Menedżerem Zespołu Rekrutacji i Employer Brandingu w BGK.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
07.03.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Agnieszka Stasinowska, Menedżer Zespołu Rekrutacji i Employer Brandingu w BGK: Realizując strategię banku, w 2018 planujemy zatrudnić ok. 200 osób na stanowiska eksperckie i specjalistyczne oraz ponad 50 praktykantów na praktyki letnie w ramach Letniej Akademii BGK. Misją Banku Gospodarstwa Krajowego jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego Polski, więc nasi pracownicy i praktykanci mają możliwość udziału w wyjątkowych projektach o strategicznym znaczeniu dla kraju.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Trudno wyznaczyć trzy konkretne stanowiska, na które poszukujemy kandydatów bez doświadczenia. Warto natomiast podkreślić, że na osoby, które ukończyły kierunki ekonomiczne: finanse, bankowość, rachunkowość, ekonomię oraz absolwentów studiów informatycznych czekają ciekawe wyzwania w wielu departamentach banku.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Na kandydatów z ponad pięcioletnim doświadczeniem czekamy szczególnie w obszarze IT, w zarządzaniu funduszami unijnymi, a także w departamentach zajmujących się transakcjami strukturyzowanymi, wycenami, rachunkowością, jak również w departamentach zgodności, zakupów oraz sprzedaży. Wszystkie są równie pożądane.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

W BGK dostrzegamy, że młode pokolenie buduje przyszłość naszego kraju, dlatego też szukamy u młodych ludzi zalet, nie koncentrując się na ewentualnych brakach.

Współczesna młodzież zna swoją wartość, wie czego chce, nie boi się nowych wyzwań. Młodzi wykazują się dużym entuzjazmem, są pewni siebie, a przede wszystkim myślą nieszablonowo. Nie bez znaczenia jest ich świetna znajomość języków obcych, mobilność i ciekawość świata.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

W BGK mamy bogatą ofertę rozwojową dla osób na wszystkich poziomach stanowisk – od praktykanta po menedżera. Tym, którzy rozpoczynają swoją karierę możemy zaproponować Letnią Akademię BGK – niezwykły program praktyk dla studentów. W ramach programu, poza możliwością zaangażowania w ciekawe projekty bankowe, praktykanci mogą wziąć udział w trzech szkoleniach merytorycznych oraz dwóch szkoleniach z umiejętności miękkich, które z pewnością przydadzą się w dalszej karierze zawodowej. Szkolenia i warsztaty prowadzone są przez praktyków – wysokiej klasy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w różnych organizacjach. Program przygotowywany jest przez różne jednostki banku, dlatego uwzględnia potrzeby każdej z nich. Praktykant otrzymuje opiekuna, który wprowadza go do zespołu i zapoznaje z wszystkimi zadaniami. Dodatkowo, specjalne szkolenie adaptacyjne pozwala poznać kulturę organizacyjną oraz wdrożyć się w specyfikę pracy w banku.

Eksperci i Specjaliści mogą korzystać u nas z bogatej kafeterii szkoleń miękkich, dedykowanych danym obszarom szkoleń specjalistycznych i kursów językowych. Managerowie z kolei zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem od ABC Menedżera, Vademecum Menedżera, by wreszcie zdobywać profesjonalne szlify na Akademii Przywództwa Maxwella czy Seminarium Lidershipu Grida.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

W BGK mamy świadomość jak ważnym elementem naszej misji są ludzie, to oni dają naszemu bankowi szansę rozwoju oraz tworzą jego wizerunek. Możemy z dumą powiedzieć, że razem z naszymi pracownikami gramy dla Polski, bez inwestycji w ich rozwój nie bylibyśmy w stanie realizować ambitnych zadań o strategicznym znaczeniu dla naszego kraju.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Agnieszka Stasinowska
Menedżer Zespołu Rekrutacji i EB Bank Gospodarstwa Krajowego

Ma ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe w rekrutacji w firmach z branży FMCF (P&G), Retail (Grupa Empik Media & Fashion) oraz Wielkiej Czwórce (EY). Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Socjologia oraz Studiów Podyplomowych z Doradztwa Zawodowego, Planowania Rozwoju oraz Coachingu na SGH.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również