Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Rekrutacja do programu "CIMA na Uczelni" 2020

Wystartowała rekrutacja do programu "CIMA na Uczelni". Sprawdźcie, dlaczego warto zdobyć międzynarodową kwalifikację CIMA i jak to zrobić.
Kategoria: Wiadomości
29.10.2020
Fot. Unsplash

Już od dawna – nie tylko w trakcie tegorocznej sytuacji z pandemią Covid-19 – na całym świecie, niełatwo wyróżnić się na rynku pracy, dlatego koniecznością staje się stałe podnoszenie kompetencji oraz zdobywanie doświadczenia zawodowego w środowisku międzynarodowym. Nieustanne zmiany i trudne decyzje biznesowe stały się codziennością dla wielu managerów – zwłaszcza od marca 2020, kiedy wprowadzono „lockdown” w Polsce. Tym samym obecna sytuacja wręcz obliguje młode pokolenie pracowników do stałego uzupełniana wiedzy poza wybranym wcześniej kierunkiem studiów w różnych obszarach. 

Od ponad 100 lat CIMA i najbardziej prestiżowe uczelnie ekonomiczne na świecie umożliwiają najlepszym studentom zdobycie certyfikatu CIMA, który znany jest i uznawany przez pracodawców. W Polsce studenci mogą także aplikować do Programów CIMA, dzięki którym mogą liczyć na wiele korzyści i benefitów.

Informacje o CIMA

The Chartered Institute of Management Accountants® istnieje on ponad 100 lat i jest największą organizacją na świecie, która w swoim gronie zrzesza specjalistów i ekspertów z obszaru rachunkowości zarządczej. CIMA to ponad 232 tysiące członków i studentów w 177 krajach. CIMA wraz z uczelniami w Polsce i za granicą umożliwia studentom zdobycie profesjonalnej kwalifikacji z dziedziny rachunkowości zarządczej – na dwóch podstawowych poziomach już w trakcie studiów.   
 
CIMA na różnych poziomach certyfikacji potwierdza przygotowanie do całościowego zarządzenia pionem finansowym zarówno we własnym przedsiębiorstwie, firmach krajowych i międzynarodowych korporacjach. 

Korzyści dla uczestników programu:

  • możliwość zdobycia kompetencji i umiejętności poszukiwanych przez globalne organizacje,
  • możliwość udziału w ekskluzywnych wydarzeniach z udziałem CFO,
  • szansa na zatrudnienie u najlepszych pracodawców, 
  • każdy student w Programie CIMA na Uczelni ma możliwość dołączenia do globalnej sieci liderów świata biznesu (CIMA Members), w tym współdzielenia najlepszych praktyk biznesowych,
  • dostęp do portalu z ofertami pracy,
  • bezpłatne podręczniki i dostęp do szkoleń przygotowujących do egzaminu zewnętrznego OCS – Operational Case Study, tzw. Exam Success meeting,
  • bezpłatny dostęp do warsztatów prowadzonych przez Ekspertów CIMA w różnych miastach w Polsce,
  • Student w Programie CIMA jest zapraszany na Galę Awards Night & Christmas Party, letnie spotkanie Summer Special, jak również spotkania biznesowe typu MoneyTalks z udziałem CEO i CFO globalnych firm na świecie; 

Opinie

Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, CIMA:
„CIMA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się świata. Dlatego profesjonalna kwalifikacja  z rachunkowości zarządczej CIMA to zestaw kompetencji uznawany globalnie za najbardziej aktualny w obszarze finansów. Posiadacze dyplomu CIMA to cenieni w środowisku biznesowym profesjonaliści, aktywnie poszukiwani przez pracodawców z każdej branży, pełniący istotne funkcje doradcze w strukturach organizacji”.  

Aleksander Gorczyca, były Ambasador CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz student Programu CIMA na Uczelni: ​​​​​​
„Program ten daje studentom możliwość zdobycia praktycznej wiedzy finansowej, potwierdzenia jej międzynarodowym certyfikatem, poznania osobiście profesjonalistów „top level” pracujących w biznesie, wyróżnienia się na rynku pracy spośród swoich koleżanek i kolegów z kierunków ekonomicznych - co jest w dzisiejszych czasach niezmiernie trudne". 

Beata Dzidzińska, była Ambasadorka CIMA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu:
„Kwalifikacja CIMA nie tylko podnosi kompetencje, ale również zwiększa zarobki. Studenci mają możliwość zdobycia cennego doświadczenia oraz stania się bardziej atrakcyjnymi dla pracodawców. Już podczas nauki i zdobywania poszczególnych poziomów  mają szansę doświadczyć wzrostu pensji, dlatego zarobki mogą zwiększyć się już na etapie studiów”. 

Rekrutacja

Aby stać się studentem CIMA podczas studiów licencjackich lub magisterskich, wystarczy wziąć udział w rekrutacji, wypełnić formularz i czekać na decyzję uczelni i CIMA.

Ekspert: Jakub Bejnarowicz
Associate Director, Europe Association of International Certified Professional Accountants

Odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii rozwoju CIMA, a także prowadzenie działań edukacyjnych związanych z rachunkowością zarządczą w regionie. Wspiera strategie rekrutacyjne i szkoleniowe pracodawców zatrudniających ekspertów ds. rachunkowości zarządczej oraz realizuje plany dotyczące ustawicznego kształcenia i rozwoju specjalistów CGMA (Chartered Global Management Accountant), finansistów i liderów biznesu. Zajmuje się też Global Management Accounting Principles, czyli projektem promującym korzyści płynące ze stosowania globalnych zasad rachunkowości zarządczej przez pracodawców.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również