Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Ruszyła szósta edycja konkursu EYe on Tax

Uczestnicy już niedługo zmierzą się z zadaniami, które często stawiane są przed profesjonalnymi doradcami podatkowymi.
Kategoria: Wiadomości
18.10.2010

Organizowany przez Ernst & Young ogólnopolski konkurs EYe on Tax, kierowany do studentów IV i V roku kierunków prawniczych i ekonomicznych, jest okazją do sprawdzenia i umiejętnego wykorzystania wiedzy teoretycznej zdobytej podczas studiów.


Konkurs EYe on Tax składa się z trzech etapów, w których 3 lub 4-osobowe drużyny rozwiążą kazusy prawne dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego. Eksperci z działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young przygotują studia przypadków, dzięki którym uczestnicy konkursu będą mieć okazję do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką. W finale konkursu drużyny zawalczą o nagrody pieniężne i rzeczowe, a przede wszystkim o możliwość odbycia płatnego stażu w Ernst & Young - największej firmie doradczej w Polsce. Finał będzie miał formę rozprawy sądowej, gdzie w rolę arbitrów wcielą się eksperci z Działu Doradztwa Podatkowego Ernst & Young. Finałowe drużyny odegrają rolę firmy, która popadła w kłopoty podatkowe oraz rolę urzędu podatkowego. Arbitrzy zaś zdecydują, która strona konfliktu najlepiej udokumentuje i zaprezentuje swoje racje.


Zobacz oferty pracy na stanowisku Junior Accountant » 


- Uczestnicy kolejnych edycji EYe on Tax zwracają uwagę na fakt, iż jest to jedyny taki ogólnopolski konkurs dla studentów kierunków prawniczych, w którym konieczne jest stworzenie swojego 3 lub 4-sobowego zespołu. Podczas wszystkich etapów praca zespołowa jest kluczowa, ponieważ ułatwia szybkie zapoznanie się z tematem i odpowiednie podzielenie zadań oraz pracy nad rozwiązaniem - mówi Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young. 


Agnieszka Tałasiewicz, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego  Ernst & Young, podkreśla, że udział w konkursie daje studentom wiele korzyści:


- Konkurs EYe on Tax na pierwszy rzut oka kusi główną nagrodą, której wysokość (20 tys. zł dla zespołu) pozwala np. spędzić wymarzone wakacje. Uważam, że nie mniej ważne są jednak jeszcze dwa elementy. W konkursie warto startować, bo dzięki temu można wygrać praktyki w Ernst & Young, a w dalszej perspektywie - rozpocząć pracę w naszej firmie. Z mojego punktu widzenia - a niedawno obchodziłam jubileusz piętnastolecia pracy - ta nagroda jest bezcenna. Daje bowiem możliwość poznania  firmy i rozwoju kariery w grupie ciekawych i mądrych ludzi. Druga ogromna wartość to poznanie w czasie konkursu innych, konkurujących zespołów czyli wspólnoty ludzi, którzy przechodząc przez wszystkie etapy konkursu nawiązują bliższą znajomość, dzielą się swoimi osiągnięciami, a przy tym dobrze się bawią.


Uczestnictwo w konkursie można zgłaszać do 19 listopada br.


Więcej informacji na temat poszczególnych etapów konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: http://www.ey.com/PL/pl/Careers/Students/Programs/EYe-on-Tax

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również