- Scotiabank - otrzymał tytuł Banku Roku 2012. Bank zamknął ubiegły rok z ROE 18,8 proc. i do lipca br. poprawił nawet swój wynik o 1,5 punktu procentowego. COE Scotiabank, Rick Waugh, powiedział, że na sukces jego organizacji ogromny wpływ miało zaplanowane i przemyślane zarządzanie ryzykiem.
- Nordea - skandynawski bank okazał się liderem w krajach Europy Zachodniej. Jego ROE nie spadł poniżej 8 punktów procentowych na kwartał od czasów kryzysu 2008 roku. Dla Christiana Clausena, Group Chief Executive, sukces jego banku ma swoje korzenie w skandynawskim kryzysie kredytowym z lat 90. W tamtym okresie bank postawił na bankowość relacyjną i postawił klienta w samym centrum swojej kultury organizacyjnej.
- Raiffeisen Bank International - zwycięzca w Europie Środkowo-Wschodniej. "The Banker" wskazał, że bank znacząco wzmocnił swoją pozycję po przejęciu Polbanku w Polsce. Od kilku lat Raiffeisen inwestuje w rolę lidera w tym regionie Europy. W latach 2010-11 wprowadził na Słowacji i w Czechach nową markę - ZUNO bank, której w ciągu dwóch ostatnich lat zaufało aż 110 tys. klientów.
- DBS - ten singapurski bank pokonał konkurencję w rejonie Azji i Pacyfiku, osiągając rekordowe zyski na poziomie 2,48 miliardów dolarów amerykańskich.
- QNB - Qatar National Bank to nie tylko najmocniejszy gracz na Bliskim Wschodzie, ale również jeden z najdynamiczniej rozwijających się banków na świecie.
- United Bank for Africa - UBA oparł się nigeryskiemu kryzysowi sektora bankowego, jaki miał miejsce w 2009 roku, nie potrzebując wsparcia ze strony rządu. Działa obecnie w 18 krajach na swoim kontynencie, zostawiając w tyle konkurencję - nigeryjskie banki zazwyczaj krytykowane są za opieszałą politykę poza granicami kraju.