Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Specjaliści ds. compliance coraz częściej poszukiwani?

Compliance, czyli ogólnie rzecz ujmując zarządzanie ryzykiem zgodności w instytucjach finansowych, zyskuje na znaczeniu - wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Morgan McKinley.
Kategoria: Wiadomości
11.02.2013
W Wielkiej Brytanii wśród finansistów najczęściej obecnie poszukuje się managerów ds. compliance (tzw. Compliance Officer) - to pokłosie ostatnich afer finansowych, jakie wyszły na jaw w 2012 roku.

Ale brytyjski rynek sektora finansowo-bankowego sukcesywnie się kurczy. W londyńskim City liczba wakatów w styczniu była mniejsza prawie o jedną piątą w stosunku do analogicznego okresu z 2012 roku.

Jak wyliczył CEBR - Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesowych - średnia liczba miejsc pracy w City spada z roku na rok: w 2007 roku było 354 tys. stanowisk, a w 2013 roku - już tylko 237 tys. Rok 2014 również nie będzie łaskawy dla City - ok. tysiąca stanowisk ma zostać zredukowanych. Jeżeli te przewidywania się sprawdzą, będzie to najniższy stan osobowy od 1993 roku.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również