Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Staramy się wspólnie budować nasze miejsce pracy

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok i programach rozwojowych dla pracowników w firmie DSV ISS oraz o kompetencjach, których najczęściej brakuje młodzieży z pokolenia Z rozmawiamy z Marią Zemłą, Recruitment Team Leaderem.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
02.02.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Maria Zemła: W 2018 roku DSV ISS International Shared Services będzie się rozwijać jeszcze dynamiczniej niż w ubiegłym roku, w ciągu którego zatrudniliśmy niemal 500 osób. Nadal będziemy bardzo widoczni na portalach rekrutacyjnych. Rozpoczynamy też nowe aktywności, które pomogą nam dotrzeć do potencjalnych kandydatów i efektywnie rekrutować.

W związku z nowymi procesami i projektami planujemy utworzenie nowych stanowisk, a nawet zespołów. Staramy się szybko i skutecznie reagować na potrzeby biznesu i zmieniający się rynek, a obszar rekrutacji jest dla nas w tym roku szczególnie ważny.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Zatrudniamy wiele osób na tzw. stanowiska entry levels. Wiele osób rozpoczyna karierę zawodowa na takich stanowiskach jak: Asystent ds. Operacji Finansowych w Zespole Rozliczeń, Asystent ds. Operacji Finansowych w Zespole Zobowiązań, Asystent ds. Operacji Finansowych w Zespole Płatności. Obecnie w związku ze znacznym powiększaniem naszych zespołów finansowych organizujemy sesje „Speed recruiting”. Informacje zwrotne na temat wyniku rekrutacji i możliwości dołączenia do Departamentu Accounting Services przekazujemy uczestnikom eventu już następnego dnia.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Są to stanowiska Księgowy oraz Księgowy Księgi Głównej. Tak jak w przypadku pozostałych kandydatów, prosimy o obserwowanie wciąż pojawiających się nowych ofert pracy dających możliwość dołączenia do nas.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Młodzi kandydaci, z wchodzącego już na rynek pracy pokolenia Z, mają wiele cennych kompetencji, ale oczywiście obserwujemy też zachowania, które są dla nas zaskakujące. Dość często zdarzają się sytuacje, kiedy to młode osoby nie stawiają się na umówione spotkania lub pojawią się z dużym opóźnieniem. To utrudnia pracę Rekruterom, a z drugiej wpływa negatywnie na wizerunek kandydata na rynku. Na pewno warto dbać o dobrą opinię na swój temat na rynku pracy i szanować czas firmy, do której aplikowaliśmy. 

Kompetencja, nad którą wielu kandydatów może pracować to pewność siebie, zawsze połączona z uprzejmością oraz otwartością na dalszą naukę.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Wszyscy nowi Pracownicy DSV biorą udział w programie onboardingowym „Welcome to DSV!”. Przechodzą odpowiednie szkolenia i wdrażają się do pracy przy wsparciu „Buddiego” – koleżanki lub kolegi z zespołu. Otrzymują regularny feedback od Przełożonego, mają też możliwość ocenienia procesu wdrożenia w ramach anonimowej ankiety online.

Wszyscy Pracownicy mogą korzystać z bezpłatnych lekcji Business English, które odbywają się w firmie dwa razy w tygodniu. W ramach „Soft Skills Academy” korzystają ze szkoleń rozwijających kompetencje miękkie – np. radzenie sobie ze stresem, czy zarządzanie czasem.

Szkolenia techniczne dopasowujemy do potrzeb pracowników, tematy zależą więc od zadań w danym zespole. Najbardziej popularne są te dotyczące programów Excel i Power Point, możliwości są jednak znacznie większe.

Pracownicy, którzy wykazali się największym potencjałem biorą udział w Programie Rozwoju Talentów, w ramach którego realizują projekty biznesowe, korzystają z warsztatów i szkoleń oraz wsparcia doświadczonego Mentora. Mamy również program umożliwiający rozwój kompetencji managerskich, o nazwie „Leadership Academy”.

Niezależnie od dedykowanych programów rozwojowych, Pracownicy mogą aplikować na interesujące ich stanowiska w ramach DSV. Co tydzień otrzymują Recruitment Newsletter zawierający informacje o wakatach, wraz z opisem zespołów i ich codziennych zadań. Zachęcamy do aplikowania – transfery wewnętrzne są istotne w procesie rozwoju naszych Pracowników.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Być może brzmi to jak frazes, ale w naszym przypadku faktycznie Pracownicy są kluczem do sukcesu. Tylko dzięki ich kompetencjom, pomysłom i pracy, DSV może kontynuować swój dynamiczny rozwój. Staramy się wspólnie budować nasze miejsce pracy – przeprowadzamy „Adaptation Interview” oraz liczne ankiety, aby wiedzieć jak najwięcej na temat potrzeb i pomysłów Pracowników. Dzięki otwartemu feedbackowi możemy systematycznie udoskonalać naszą firmę.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Maria Zemła
Recruitment Team Leader DSV ISS
Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również