Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Startuje rekrutacja do największego programu stażowego w Polsce

W marcu ruszyła jubileuszowa, 20. edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. W tym roku 34 firmy przygotowały blisko 100 ofert stażu w 14 miastach dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji. Sprawdźcie przygotowaną ofertę!
Kategoria: Wiadomości
02.03.2023
unsplash.com

Grupa docelowa

Od 1 marca studentki i studenci oraz absolwenci do 30. roku życia mogą ubiegać się o staże w Programie Kariera. To organizowany przez Polską Radę Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach i branżach  największa tego typu inicjatywa w Polsce. W 20., jubileuszowej edycji, 34 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 14 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Wrocławiu. W niektórych firmach przewidziana jest także praca zdalna lub hybrydowa.

Osoby chcące rozpocząć karierę zawodową, mogą aplikować na płatne praktyki w następujących obszarach: prawo, finanse, HR, logistyka, PR, media i reklama, marketing i sprzedaż, badania i rozwój, farmacja, IT i programowanie, analiza danych, produkcjainżynieria, inwestycje infrastrukturalnee-commerce, zakupy (procurement), obsługa klienta, zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.

Staże z zasady odbywają się w czasie wakacji studenckich, jednak pracodawcy podchodzą elastycznie do ustalania terminów, biorąc pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyk mają rozpocząć się już w maju. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne będą trwały od pierwszego dnia naboru.

Atrakcyjne wynagrodzenie

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3600 zł do nawet 7000 zł za miesiąc stażu.

– 20 lat Programu Kariera zobowiązuje. Nieustannie zależy nam, aby młodzi ludzie przy wyborze ścieżki kariery, mogli znaleźć jak najlepsze miejsca dla swojego rozwoju i jednocześnie kierować się pasją, a nie barierą kosztową – mówi Marian Owerko, twórca i szef Programu Kariera, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Według dotychczasowych statystyk, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę pracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.

– Z doświadczenia wiemy, że studenci i absolwenci z mniejszych ośrodków akademickich nie różnią się od kandydatów z największych uniwersytetów, a bywa, że przewyższają ich zaangażowaniem i motywacją – tłumaczy Marian Owerko.

Program Kariera: nie taki zwykły staż

Program Kariera jest organizowany przez Polską Radę Biznesu od 20 lat. Od tego czasu wypracował unikalną formułę, a jego absolwenci cieszą się renomą młodych specjalistów wartych zatrudnienia na odpowiedzialnych stanowiskach.

Program Kariera wyróżnia spośród innych staży to, że oferuje uczestnikom więcej niż tylko możliwość poznania zawodu czy danej firmy. Stażyści zyskują holistyczne spojrzenie na biznes. Coraz więcej firm, zachęcanych przez organizatorów, zapewnia młodym ludziom mentoring, czyli możliwość bezpośredniej pracy z doświadczonymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem.

– Traktujemy stażystów bardzo poważnie. Czasy kserowania czy parzenia kawy odeszły w niepamięć. Z roku na rok zgłasza się do nas coraz więcej kandydatów, przede wszystkim ze względu na wysoki poziom merytoryczny staży. Dbamy o najwyższą jakość praktyk i rozwój naszych przyszłych pracowników. To przecież najcenniejszy skarb w naszych organizacjach i szansa na polepszenie DNA naszego biznesu – mówi Marian Owerko.

Stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i dobrze zaplanowany harmonogram praktyk z przemyślanymi, różnorodnymi zadaniami. Jakość staży weryfikowana jest w corocznym badaniu satysfakcji – sami uczestnicy oceniają firmę, która ich zatrudniała. Absolwenci staży, pozostający w firmach na etatach, chętnie dzielą się publicznie swoimi doświadczeniami i opiniami, będąc tym samym najlepszymi ambasadorami marki.

Źródło: informacja prasowa.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również