Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

State Street dalej rekrutuje

State Street, amerykańska firma specjalizująca się w obsłudze procesów z zakresu bankowości inwestycyjnej dla klientów z Europy i Stanów Zjednoczonych, zamierza zatrudnić w swoim centrum w Krakowie jeszcze 200 osób do końca 2014 roku.
Kategoria: Wiadomości
01.09.2014
Amerykańska firma stacjonuje w Krakowie i zatrudnia już 2 tys.  pracowników. Korporacja rozpoczęła działalność w Polsce w roku 2007 i na początku planowała zatrudniać ok. 500 osób. Firma zdecydowała się jednak na dalszy rozwój w naszym kraju. Zostały utworzone dwa dodatkowe centra, zlokalizowane również w Krakowie. State Street bardzo wysoko oceniła kompetencje i umiejętności polskich pracowników, co przesądziło o dalszym rozkwicie firmy w Polsce.


Według dyrektora personalnego polskiego oddziału State Street, Renaty Szostak, plany korporacji zakładają, że do końca roku 2014 stworzonych zostanie 200 nowych miejsc pracy. W tym roku zostało już stworzonych 200 stanowisk. Firma poszukuje przede wszystkim absolwentów uczelni ekonomicznych z dziedziny księgowości i finansów, ale mile widziani są również humaniści czy inżynierowie. Warunkiem koniecznym przyjęcia do pracy jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego.


Cechą charakterystyczną dla Polskiego oddziału State Street  jest rekrutacja skupiona na absolwencie, który dopiero zaczyna swoją karierę zawodową. Zatrudnieni to głównie byli studenci krakowskich szkół wyższych. Firma rekrutuje również specjalistów z doświadczeniem do kadry zarządzającej.

Firma State Street jest dostawcą usług finansowych dla inwestorów instytucjonalnych i swoją działalność prowadzi w 29 krajach na całym świecie (głównie w Europie i Stanach Zjednoczonych), gdzie zatrudnia w sumie 29 tys. pracowników. Korporacja notowana jest na nowojorskiej giełdzie, a wartość aktywów powierzonych jej przez inwestorów wynosi blisko 22 bilionów dolarów.

Na podstawie PolskieRadio.pl

Zobacz również