Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

State Street zaprasza do Gdańska

W pierwszym roku działalności biura State Street Bank Poland w Gdańsku zatrudnienie znalazło tam 800 osób. Teraz firma planuje stworzyć w Trójmieście kolejne 500 miejsc pracy.
Kategoria: Wiadomości
13.04.2017

Mija rok, odkąd State Street otworzył w Gdańsku swoje drugie po Krakowie biuro w Polsce. W przeciągu 12 miesięcy tamtejszy zespół rozrósł się do 800 pracowników. Udało się to osiągnąć dzięki połączeniu trzech czynników: oferty relokacji skierowanej do pracowników firmy, strategii rekrutacyjnej na lokalnym rynku ukierunkowanej na zatrudnienie absolwentów i profesjonalistów oraz zdolności przyciągnięcia osób z innych regionów Polski i świata. W sumie State Street Bank Polska odnotował liczbę ponad 130 pracowników, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Trójmiasta, co dowodzi atrakcyjności lokalizacji i jakości życia, jaką ono oferuje.

Sukces biznesowy

Wzrost jest także zauważalny na poziomie biznesowym. W gdańskim biurze firma z powodzeniem otworzyła już 15 departamentów. Gdańscy pracownicy świadczą wszystkie usługi finansowe oferowane przez State Street w Polsce, w tym m.in.: księgowość funduszy inwestycyjnych, wycenę papierów wartościowych, administrację funduszy hedgingowych czy sprawozdawczość finansową.

Aktualnie do departamentów odnotowujących najdynamiczniejszy rozwój należą właśnie Fund Accounting (księgowość funduszy inwestycyjnych, przede wszystkim Włochy, Wielka Brytania i Irlandia) oraz AIS (Alternative Investment Solutions, administracja funduszy hedgingowych), a także FLOD Team, middle office, transfer agency i Private Equity Real Estate.

Plany na przyszłość

Biuro State Street Bank mieści się w nowoczesnym, wysokiej klasy kompleksie biznesowym Alchemia i może pomieścić 1 800 pracowników. – Z zadowoleniem patrzymy na nasze osiągnięcia w pierwszym roku obecności w Gdańsku, jak również plany naszego dalszego rozwoju tutaj. Nadal poszukujemy kandydatów do gdańskiego biura; do końca tego roku planujemy utworzenie kolejnych 500 miejsc pracy – komentuje Scott Newman, dyrektor zarządzający polskiego oddziału State Street Bank. – Dzięki zwiększającemu się zapotrzebowaniu na nasze usługi jesteśmy w stanie oferować wiele interesujących stanowisk oraz możliwości rozwoju.

Kto jest poszukiwany?

State Street w Gdańsku nadal poszukuje studentów i absolwentów ze znajomością języka angielskiego, a także osób, które dodatkowo znają włoski, niemiecki lub francuski, z umysłem analitycznym (dział Quant przyjmie absolwentów matematyki stosowanej) oraz zmotywowanych do pracy w finansach.

Z drugiej strony rośnie też zapotrzebowanie na ekspertów, osoby z doświadczeniem w sektorze usług finansowych, szczególnie w audycie, governence, księgowości funduszy, wycenie papierów wartościowych czy w zakresie rozwiązań alternatywnych – administracji funduszy hedgingowych, a także middle office, transfer agency i Private Equity Real Estate.

Z londyńskiego City do Gdańska

Rekrutacja wspomnianych 500 osób nie ograniczy się do rynku lokalnego, lecz będzie skierowana również na inne regiony w kraju oraz poza jego granice (np. na Ukrainę, Litwę, Włochy). State Street liczy też na Polaków mieszkających za granicą, zwłaszcza pracujących dziś w londyńskim City czy w Dublinie, którzy rozważają powrót do ojczyzny m.in. w związku z Brexitem.

Mile widziani są również obcokrajowcy, których organizacja aktywnie poszukuje za granicami Polski. Dziś już w Gdańsku pracuje ich 37. Możliwości są szerokie, ponieważ wszystkie role są otwarte na kandydatów zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Jak State Street zachęca kandydatów i pracowników do relokacji? – Zachęcamy w ramach strategii rekrutacyjnej zarówno kandydatów, jak i pracowników – wyjaśnia Magdalena Mardosz, PR & Marketing Manager State Street. – Tym ostatnim oferujemy ciekawe możliwości rozwoju, w tym budowanie zespołów, udział w nowych projektach.

Autor: Barbara Ramza
Redaktor KarierawFinansach.pl

Redaktor serwisu KarierawFinansach.pl

Zobacz również