Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Studenci zwiększają szansę zatrudnienia swoich kolegów

Stopa bezrobocia wśród młodych ludzi w Polsce wynosi obecnie 28,1%. Oznacza to, że co czwarty aktywny zawodowo młody Polak pozostaje bez pracy, jak podaje Eurostat. Czy różne formy aktywizacji, chociażby takie jak targi pracy mogą zwiększyć zatrudnienie młodych?
Kategoria: Wiadomości
10.10.2014

Dni Kariery® odbywają się już od 22 lat. To jedna z najstarszych inicjatyw AIESEC Polska – globalnej organizacji, prowadzonej przez młodych ludzi, która poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwia studentom rozwój osobisty i profesjonalny.

To jest jedyno z niewielu tego typu wydarzeń organizowanych przez studentów dla studentów. Jako studenci znamy potrzeby młodych ludzi wychodzących na rynek pracy i podczas dni targowych chcemy pomóc naszym koleżankom i kolegom zbudować bezpośrednią relację z pracodawcą. Chcemy zbudować platformę łącząca świat biznesu ze światem akademickim. Nad wydarzeniem pracują studenci co jest dowodem na przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną młodego pokolenia. Razem możemy znacznie więcej! Razem możemy wziąć odpowiedzialność za problem bezrobocia wśród młodych - mówi Ewelina, koordynator narodowy Dni Kariery®.

Jesienią odbędą się dwie edycje targów. Katowicka odbędzie się 16 października w Budynku Altus. Natomiast warszawska w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - 20 i 21 października. W stolicy targi zostały podzielone na dwa dni ze względu na branże, pierwszy dzień przeznaczony jest dla firm FMCG, drugi zaprasza studentów zainteresowanych rozwojem w IT, finansach lub konsultingu.

W ciągu dnia targowego, podczas rozmowy z przedstawicielami firm można, w nieformalnej atmosferze, dowiedzieć się szczegółów dotyczących rekrutacji oraz wzajemnych oczekiwań wiążących się z przyszłą współpracą. Znajomość realiów rynku pracy, to często pierwszy krok do zwiększenia swojej szansy na zatrudnienie i rozwinięcie kariery zawodowej.

Podczas Dni Kariery będzie można nie tylko zapoznać się z najlepszymi i najnowszymi ofertami pracy, praktyk i staży. Polecamy zabrać ze sobą parę kopii CV, które przyda się, zarówno podczas rozmowy z przedstawicielami firm, jak i podczas konsultacji zawartości CV ze specjalistami w naszym CV Point.

Daj szansę swojej karierze i odwiedź nas w Katowicach oraz w Warszawie! Dołącz do fanów na facebooku: facebook.com/DniKariery

Osoba kontaktowa:

Ewelina Prus, koordynator narodowy Dni Kariery

ewelina.prus@aiesec.net  |  +48 500 238 844

Zobacz również