Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jak zostać traderem, czyli o rekrutacji i szkoleniach w OSTC

Co zrobić, żeby zostać zawodowym traderem, handlować na największych rynkach świata, nie inwestując własnych pieniędzy? Zobaczcie, jak rozpocząć karierę w tradingu w OSTC Poland.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: Szersze spojrzenie
Kategoria: Wiadomości
13.02.2020
Fot. Shutterstock

Nikt nie rodzi się traderem, ale niektórym handlowanie na rynkach wychodzi zdecydowanie lepiej. Na sukces składa się wiele czynników, ale prawdziwą receptę na jego osiągnięcie mogą zdobyć tylko osoby z pasją do tradingu, silnymi umiejętnościami analitycznymi i zdolnością podejmowania decyzji.

Zanim zostaniecie rzuceni na głębokie wody rynku finansowego, przejdziecie proces rekrutacji i 6-miesięczne szkolenie, które wyposaży Was w odpowiednie umiejętności. 

Jak zostać traderem w 4 krokach

Maciej Kucharski, Senior Operations Manager w OSTC Poland wskazuje kilka etapów, które prowadzą do tego, by zostać traderem w tej organizacji:

1. Wysłanie aplikacji do OSTC. Rekrutacja startuje 17 lutego 2020 roku i prowadzona jest na stronie internetowej firmy

WAŻNE: Żadna aplikacja nie zostanie bez odpowiedzi. Każda osoba, która prześle swoje CV, może liczyć na wiadomość dotyczącą dalszych etapów – pozytywną lub negatywną. 

2. Przejście przez proces rekrutacji, na który składa się: analiza CV, testy analityczne i psychometryczne, video interview, Assessment Centre.

3. Odbycie szkolenia, które trwa 6 miesięcy i prowadzone jest w Warszawie od 4 maja 2020 roku. Kandydaci spoza Warszawy otrzymają dodatek na relokację. 

4. Praca w biurze OSTC (w Warszawie lub pozostałych miastach, w których OSTC jest obecne: Poznaniu, Gdańsku, Łodzi lub Krakowie). 

Trening w tradingu, czyli wszystko o szkoleniach

Szkolenie jest początkowym etapem pracy w OSTC, pozwala na zwiększenie szansy na sukces początkujących traderek i traderów, by zarabiali na rynkach finansowych.

– Młodzi traderzy i traderki wymagają bardzo dużej uwagi. Nie prowadzimy ich za rękę, ponieważ decyzyjność cały czas pozostaje po ich stronie. Nie wymyślamy strategii, tylko uczymy jak ją tworzyć. Staramy się dać wędkę, a nie złowioną rybę – mówi Maciej Kucharski. 

Szkolenie trwa 6 miesięcy i, z wyjątkiem pierwszego dnia, prowadzone jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12-20. 

– Chcemy, żeby nasi pracownicy przystosowali się do pracy w godzinach, gdy obserwuje się największą aktywność i płynność na rynkach amerykańskich – zaznacza Maciej Kucharski. – Dużą wagę w tym szkoleniu będziemy przywiązywać do tego, w jaki sposób dana osoba sobie radzi z swoimi emocjami. Ważne jest to, by nauczyła się jak coś wykonać od strony technicznej, ale z drugiej – istotne jest też to, by robiła to w zgodzie ze swoimi emocjami. Trzymanie nerwów na wodzy pozwala wykonać odpowiednie ruchy. 

Wytężona praca zaczyna się już pierwszego dnia. Przez 5 tygodni nauka prowadzona jest przez doświadczonych trenerów, a także odbywa się na platformie e-learningowej ZISHI, co daje przyszłym traderom i traderkom solidne podstawy wiedzy teoretycznej dotyczącej tradingu. Pracownicy odbywają ćwiczenia na symulatorach, dzięki którym mogą handlować w warunkach, które rzeczywiście zaistniały w przeszłości. Mogą wielokrotnie powtarzać dany dzień i uczyć się, jak podejmować trafne decyzje. Po 3 miesiącach intensywnych ćwiczeń pod okiem doświadczonych managerów przechodzą już do pracy na rynku finansowym i inwestują realne pieniądze. 

Osoby, które podejmą wyzwanie, przejdą rekrutację i będą miały możliwość odbycia szkolenia, mogą wiele się nauczyć: 

– Traderzy i traderki po odbyciu szkolenia powinni zyskać pewność swoich decyzji. Będą wiedzieli, gdzie szukać swojej przewagi konkurencyjnej na rynku i jak ją wykorzystać, żeby zarabiać pieniądze. Taką przewagą mogą być cechy osobowościowe danej osoby, czy choćby umiejętność szybkiego liczenia lub znajdowania nierówności w rynku. Istnieje wiele warunków, które mogą być drogą do sukcesu w tradingu. Pomożemy je znaleźć – zapowiada Maciej Kucharski.  

Żeby rozpocząć karierę w tradingu, nie trzeba mieć dokumentów uprawniających do inwestowania, odbytych szkoleń czy nawet wykształcenia kierunkowego. Najważniejszy jest odpowiedni zestaw cech charakteru, przede wszystkim cierpliwość i zaangażowanie, nad którymi należy pracować. 

Ekspert: Maciej Kucharski
Senior Operations Manager OSTC Poland

Do OSTC Poland dołączył w 2009 roku na stanowisko Futures Trader. Od 2017 roku jest Senior Operations Managerem w łódzkim i krakowskim biurze OSTC. Przez 11 lat nadzorował pracę 11 młodych grup. W sumie na rynkach finansowych spędził ponad 28 800 godzin pracy.

Absolwent studiów "Metody Ilościowe na rynkach finansowych" w Szkole Głównej Handlowej i licencjonowany makler papierów wartościowych.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również