Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Traderka. Od fascynacji giełdą do pracy w OSTC

Kobieta za biurkiem z kilkoma monitorami, na których na bieżąco pojawiają się aktualne dane z rynków? Czemu nie! O tradingu z kobiecego punktu widzenia opowiada Elżbieta Kiśluk – traderka z OSTC.
Artykuł sponsorowany
Akcja redakcyjna: Szersze spojrzenie
Kategoria: Wiadomości
13.02.2019

Redakcja: Z OSTC jesteś związana już od roku jako traderka w krakowskim biurze. Jak dowiedziałaś się o tej firmie? Co skłoniło Cię do zaaplikowania do OSTC?

Elżbieta Kiśluk, Traderka w OSTC: O OSTC dowiedziałałam się od kolegi, który jest Futures Traderem. Dzięki niemu poznałam trading i zafascynowałam się na tyle, że moim marzeniem było zajmowanie się tym na co dzień.

Co robiłaś zanim trafiłaś do OSTC? Co studiowałaś? Czy wcześniej tradowałaś?

Zanim trafiłam do OSTC studiowałam Logistykę i przez pewien czas pracowałam w branży związanej z moimi studiami. Jednak już w tamtym okresie wiedziałam, że nie jest to zawód, który chcę wykonywać, dlatego szukałam nowych możliwości.

Dostałam ofertę pracy od kolegi tradera, któremu zależało na usprawnieniu jego codziennego życia. Zaczęło się niewinnie: gotowanie wegańskich potraw, umawianie spotkań czy przeróżne rzeczy organizacyjne.

Dzięki mojej fascynacji tradingiem, po kilku miesiącach wykonywałam bardziej skompliowane zadania: robiłam analizy, zarządzałam pozycją podczas nieobecności kolegi, a nawet tradowałam. W tamtym czasie dostałam propozycje zostania jego analitykiem. Oczywiście odmówiłam i dążyłam do tego, aby zostać traderką.

Wspominasz o fascynacji. Co jest dla Ciebie tak fascynującego w tradingu?

Najbardziej lubię to, że jest to praca indywidualna, wymagająca, a do tego bardzo ciekawa. Poza tym trzeba wykorzystywać swoje zalety, eliminować wady i uczyć się dokonywać właściwych wyborów na wciąż zmieniających się rynkach, przez co każdy dzień wygląda inaczej. Trading w dużej mierze oparty jest na psychologii –  niezbędne jest poznanie swoich zachowań i skonfrontowanie ich ze sobą.

Jak praca w OSTC zmieniła Twoje życie?

Wiedziałam, że trading będzie nieodłącznym elementem mojego życia. Dzięki pracy w OSTC stałam się szczęśliwa, ponieważ zrealizowałam jedno z moich marzeń.

Co daje Ci praca jako trader, czego nie mógłby dać Ci inny zawód w finansach?

Trading daje niezależność, której nie spotkałam w żadnej innej pracy. Praca jako trader sprawia, że poznaję lepiej samą siebie i chcę dążyć do niekończącego procesu samodoskonalenia.

Jak czujesz się na co dzień jako jedna z niewielu kobiet pracujących w OSTC?

Rewelacyjnie. Zawsze spędzałam więcej czasu z mężczyznami, więc jest to środowisko, w którym czuję się najlepiej. Atmosfera w OSTC jest bardzo dobra. Koledzy są bardzo fajni, zabawni i pomocni. 

Być może po obecnej rekrutacji kobiet w tradingu będzie więcej. Co powiedziałabyś kobietom, które uważają, że trading to zbyt ryzykowny zawód i niemożliwy bez ekonomicznego wykształcenia?

Wielu traderów, których znam nie ma ekonomicznego wykształcenia, a są świetni w tym, co robią. Nie będę zaprzeczać - jest to ryzykowny zawód. Jednak nie należy zapominać o kluczowym aspekcie: pracując w OSTC to firma przenosi ryzyko na siebie, traderzy dostają możliwość rozwoju i tylko od nich zależy, czy wykorzystają swoją szansę.

Dziękuję za rozmowę. 

Rekrutacja do OSTC

Chcesz spróbować swoich sił w tradingu? Dobrze się składa! Rekrutacja do OSTC w Łodzi, Poznaniu i Warszawie już się rozpoczęła i zakończy się pod koniec marca. Firma wspiera ideę diversity, dlatego aplikować mogą wszyscy ci, którzy chcieliby sprawdzić się w tej branży – bez względu na płeć, czy narodowość. 

OSTC wspiera różnorodność. Pracują u nas traderzy i traderki z Polski, ale także Białorusi, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. To pomaga nam spojrzeć z różnej perspektywy nie tylko na trading, ale także na życie, które przecież w dużej mierze spędzamy w pracy – tłumaczy Karolina Musioł z teamu rekrutacyjnego OSTC.

Więcej informacji o firmie i rekrutacji znajdziecie na profilu na Facebooku OSTC Poland – Careers in Trading. 

Formularz aplikacyjny znajduje się na stronie: bit.ly/2RRIX69

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również