Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Szukamy osób, które w wyzwaniach widzą możliwość rozwoju – wywiad

Dawid Koryl, Dyrektor EMEA GBS Finance w firmie Aptiv w wywiadzie dla KarierawFinansach.pl o tym, dzięki czemu jest możliwy sukces organizacji, a także o wolnych wakatach w Aptiv i programach rozwojowych dla pracowników tej firmy.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
19.03.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Dawid Koryl, dyrektorem EMEA GBS Finance w Aptiv: Rozwijamy nasze zespoły prężnie od kilku lat. Szukamy osób podobnych do nas. Tych, którzy nie poprzestają na marzeniach. Ambitnych i głodnych wiedzy. Fanów efektywności, którzy lubią ulepszać procesy. Szukamy osób otwartych na długoletnią współpracę w firmie, dla której etyka ma znaczenie, którzy chcą realizować swoje pomysły, a w wyzwaniach widzą możliwość rozwoju. W tym roku planujemy zatrudnić kolejnych 20-30 specjalistów, którzy wesprą nas w obsłudze finansowej Aptiv na rynku europejskim.

Jakie są najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku?

Na początek wskazałbym rolę AP Supplier Excellence Center Analyst, czyli analityków w dziale zobowiązań, którzy odpowiadają za kontakt z dostawcami. Kolejny obszar, gdzie doświadczenie nie jest wymagane, to wsparcie scanningu (sprawdzanie poprawności dokumentów księgowych i wprowadzanie danych do systemu księgowego). Oczywiście kandydaci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, mogą liczyć także na staże i praktyki, które prowadzimy w naszej firmie cały rok.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Takie 5-letnie doświadczenie wymagane jest przede wszystkim na stanowiskach w księdze głównej (GL Accountant) co także wiąże się powiązaną jednocześnie z biegłą znajomością języka angielskiego.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Z mojej perspektywy, młodym kandydatom nie brakuje dziś żadnych kompetencji.

Jeżeli tylko wykazują się zaangażowaniem, szacunkiem do pracy i odrobiną pokory, świetnie odnajdują się w środowisku korporacyjnym.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Jako certyfikowany pracodawca ACCA, wszystkim naszym pracownikom dajemy szansę na zdobycie najbardziej cenionych i rozpoznawalnych na świecie kwalifikacji z dziedziny finansów i rachunkowości. Oprócz tego, dla najlepszych kandydatów, mamy przygotowaną niestandardową ścieżkę kariery zawodowej. Projekt Aptiv Finance Leadership Development Program koncentruje się na najlepszych studentach i absolwentach kierunków finansowych o dużym potencjale przywódczym, którzy będą współtworzyć sukces organizacji Aptiv. Program zakłada cykl trzech rocznych rotacji w różnych zespołach finansowych (Audyt/Treasury/Controlling itp.), w tym przynajmniej jednego oddelegowania za granicą. Nabór do programu realizowany jest raz do roku.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

W Aptiv szczerze wierzymy, że sukces organizacji możliwy jest tylko dzięki pracy dobrze wyszkolonych, zmotywowanych i, co bardzo ważne, zadowolonych pracowników. Dlatego inwestycja w ich rozwój, realnie przekłada się na korzyści dla firmy i mamy na tę tezę dziesiątki dowodów każdego roku.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Dawid Koryl
Dyrektor EMEA GBS Finance Aptiv

W firmie Aptiv jest odpowiedzialny za prowadzenie krakowskiego centrum usług wspólnych dla regionu EMEA. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również