Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Transformacja cyfrowa z perspektywy liderów finansów

Zobaczcie, jakimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami na temat znaczenia cyfrowej transformacji podzielili się eksperci, którzy wzięli udział w wydarzeniu "CIMA Money Talks roundtable: Digital transformation reimagined".
Kategoria: Wiadomości
22.03.2021
Fot. Unsplash

Wiele firm ma już za sobą pierwsze kroki w kierunku udanego wdrożenia transformacji cyfrowej. Niektóre dostrzegły w tej inwestycji szansę, by zasadniczo zmienić swoją strategię i stworzyć nowe źródła przychodów, a zespoły finansowe wspierały je w odnajdywaniu się w tej nowej rzeczywistości, realizacji szybko zmieniających planów i tworzeniu nowych modeli biznesowych. Dlatego cyfrowa transformacja i spostrzeżenia liderów finansów były tematem wydarzenia "CIMA Money Talks roundtable: Digital transformation reimagined".

Jeszcze w początkowym stadium pandemii koronawirusa Association of International Certified Professional Accountants – Międzynarodowe Stowarzyszenie Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości łączące AICPA i CIMA – zapytało swoich członków, w jaki sposób dostosowują się do szybko ewoluującej biznesowej rzeczywistości. Ze opracowanego w oparciu o ich wypowiedzi raportu "Digital transformation reimagined: Accountants’ lessons learned" wynika, że...

tworzenie niezbędnych podwalin pod cyfrową transformację wymaga strategicznego podejścia, dokonania realistycznej oceny, zrozumienia ryzyka i zapewnienia wsparcia na najwyższym szczeblu organizacyjnym.

Podczas pierwszego w tym roku z serii wydarzeń CIMA Money Talks, które odbyło się 11 marca w formacie online wzbogaconym o wyjątkową możliwość networkingu i rozmowy – niemal twarzą w twarz – z managerami finansowymi z firmy UBS (partnera strategicznego eventu), do dyskusji zostali zaproszeni europejscy liderzy finansów i praktycy biznesu:

  • Bartek Kubaty, UBS
  • Olga Ismagilova FCMA, CGMA, Honeywell
  • Wojciech Wieroński FCMA, CGMA, MediaMarktSaturn Polska
  • Vassilis Vassiliadis FCMA,CGMA, PIVARA-Skopje AD (JV Coca-Cola Hellenic BC & Heineken)
  • Katarzyna Białkowska ACMA, CGMA, CFO, trener i mentor
  • Tomasz Klimek, International Airlines Group (IAG GBS)

Wstępem do rozmowy o trendach, które na przestrzeni ostatniego roku miały i aktualnie mają wpływ na ich pracę było wystąpienie Andrew Hardinga FCMA, CGMA, Chief Executive, Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants, który także moderował wirtualny panel i sesję pytań zadawanych przez uczestników wydarzenia.

Eksperci podzielili się swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami nt. znaczenia cyfrowej transformacji i jej wpływu na rozwój ich organizacji. Oto niektóre z nich:

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również