Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

VI Konferencja ABSL: Tony Blair przyjedzie do Polski

Tony Blair, jeden z najbardziej wpływowych światowych przywódców i premier Wielkiej Brytanii w latach 1997–2007, już wkrótce przyjedzie do Polski. Brytyjski polityk będzie gościem VI Konferencji ABSL, która odbędzie się w dniach 16–17 czerwca w Krakowie. Będzie to jedno z największych wydarzeń biznesowych w tej części Europy. Przywódca weźmie udział w dyskusji o tym, jak Polska może kontynuować umacnianie swojej politycznej i gospodarczej pozycji na arenie międzynarodowej.
Kategoria: Wiadomości
26.05.2015

W latach 1997–2007 Tony Blair pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii, a w latach 2004–2007 stał na czele brytyjskiej Partii Pracy. Blair wspierał powiększenie Unii Europejskiej w 2004 roku i wejście Polski do NATO w 1999 roku.

Konferencja ABSL jest organizowana już po raz szósty. Wydarzenie jest istotną platformą dyskusji na temat strategii rozwoju polskiej gospodarki, skupiającą liderów biznesu i polityki. W roku ubiegłym gościem specjalnym wydarzenia była Madeleine Albright, 64. Sekretarz Stanu USA. Ponadto, w minionych edycjach konferencji brali udział m.in. Lech Wałęsa, Jerzy Buzek, Marek Belka i Jan Krzysztof Bielecki. 

– Dynamiczny rozwój sektora wiąże się z rosnącą profesjonalizacją oraz prowadzeniem coraz bardziej zaawansowanych procesów biznesowych. Konferencja ABSL to ważna platforma dyskusji na temat tego, jak dalej stymulować wzrost branży. Cieszymy się, że kolejny rok jedno z najważniejszych wydarzeń sektora w tym regionie Europy przyciąga inspirujących i doświadczonych liderów – skomentował Piotr Dziwok, Prezes Zarządu Shell Polska, Dyrektor Generalny Shell Business Operations Kraków oraz Wiceprezes ABSL.

Sektor usług dla biznesu, któremu poświęcona jest konferencja ABSL, to obecnie jeden z głównych motorów napędowych polskiej gospodarki. Zlokalizowane w naszym kraju centra usług z zagranicznym kapitałem zatrudniają już ponad 130 tys. osób, a do końca roku liczba ta wzrośnie o kolejne 30 tys. W tej chwili sektor reprezentuje w Polsce 325 podmiotów z 28 krajów, prowadzących ponad 470 centów usług. Nasz kraj jest jedną z najatrakcyjniejszych światowych lokalizacji dla inwestorów z branży. 
Wiodącą pozycję w Polsce zajmuje Kraków.

– Kraków to lider na mapie sektora usług w Polsce. Według danych z 2014 roku w centrach usług z kapitałem zagranicznym pracowało już ponad 33 tys. osób – tłumaczy Marek Grodziński, Dyrektor Europejskiej Sieci Centrów BPO Capgemini, Wiceprezes ABSL.

Stolica Małopolski została uznana za najlepszą w Europie i jedną z 10 najlepszych na świecie lokalizacji dla inwestycji z sektora w corocznym zestawieniu 2015 Tholons Top 100 Outsourcing Destination.

Zobacz również