Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wielkie plany rekrutacyjne. Wielka czwórka stawia na ekspertów

Deloitte oraz EY, czyli dwie międzynarodowe organizacje doradcze tworzące wielką czwórkę, w najbliższych latach planują rozbudować centra kompetencyjne, w których pracę znajdą eksperci z wielu dziedzin.
Kategoria: Wiadomości
19.07.2016
Siedziba EY we Wrocłąwiu oraz nowy budynek Deloitte w Rzeszowie (zdj. mat. prasowe)

Pod koniec maja Deloitte zaprezentował swoje dalekosiężne plany rekrutacyjne. W ciągu pięciu najbliższych lat w Rzeszowie, stolicy Podkarpacia, ma powstać 300 specjalistycznych stanowisk.

Obok Gdańska i Wrocławia to kolejne miasto, w którym wielka czwórka rozpoczęła walkę o najlepszych absolwentów i profesjonalistów na rynku. Wcześniej decyzję o powołaniu centrów kompetencyjnych podjął EY w województwie dolnośląskim oraz PwC w województwie pomorskim.

W nowym biurze Deloitte w Rzeszowie (SkyREs Warszawska, do którego firma wprowadzi się za niecałe dwa tygodnie) będą miały siedzibę działy finansowo-księgowe, IT oraz zespoły świadczące usługi wewnętrzne z zakresu zarządzania ryzykiem, funkcjonujące w ramach Centrum Usług dla Biznesu na Europę Środkową oraz Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową, które wkrótce rozpoczyna działalność. W niespełna 9 miesięcy w stolicy Podkarpacia Deloitte stworzył do chwili obecnej 80 nowych miejsc pracy. Do 2021 roku zatrudnienie zostanie zwiększone nawet do ponad 300 osób.   

Nowopowstałe Centrum Usług dla Audytu zajmować się będzie wsparciem dla działów audytu w całym regionie Europy Środkowej, wykonując m.in. analizę danych, statystyczny wybór próby, potwierdzenia oraz wiele innych aspektów związanych z przeprowadzaniem weryfikacji sprawozdań finansowych.

– Planujemy zatrudnić specjalistów, którzy będą ściśle współpracować z zespołami audytu w biurach Deloitte w Europie Środkowej. Jesteśmy przekonani, że dzięki najwyższemu standardowi świadczonych usług z wykorzystaniem najlepszych praktyk i wiedzy oraz zastosowaniu innowacyjnych narzędzi analitycznych, będziemy działać skuteczniej na rzecz naszych klientów w całym regionie – powiedziała Wolda Grant, Partner Zarządzający działem Audytu Deloitte na Europę Środkową.

W Centrum Usług dla Audytu Deloitte w Europie Środkowej zatrudnienie znajdą nie tylko specjaliści z obszaru audytu, ale również absolwenci i studenci ze specjalizacją z zakresu finansów, ekonomii lub technologii. Nowa jednostka stanie się częścią Centrum Usług dla Biznesu Deloitte, działającego w Rzeszowie od września 2015 roku. Centrum Usług dla Biznesu Deloitte stopniowo rozszerza zakres swego działania, docelowo będzie obsługiwać 18 krajów i terytoriów Europy Środkowej, gdzie Deloitte posiada swoje oddziały.

Natomiast EY rozbudowuje swoje centra kompetencyjne w dwóch innych polskich miastach . Powstają w nich nowe zespoły. Będą one obsługiwać globalnych klientów EY w zakresie doradztwa IT przy fuzjach i przejęciach oraz rozwoju aplikacji Guidewire dla rynku ubezpieczeń. Pracę w nowych zespołach we Wrocławiu i w Warszawie znajdzie do 2020 roku kolejne kilkaset osób. Firma rekrutuje głównie doświadczonych managerów projektów IT oraz programistów Java.

Zespoły strukturalnie będą częścią centrum usług wspólnych, które powstało we Wrocławiu w 2011 roku i obchodzi właśnie pięciolecie istnienia. Dziś EY Global Delivery Services świadczy m.in. usługi księgowe, finansowe, kadrowe, kreatywne, wsparcie wirtualnych asystentek, usługi związane z zakupami i zarządzaniem ryzykiem, jak również wsparcie IT oraz zarządzanie wiedzą i projektami dla spółek z sieci EY z ponad 30 krajów.

Nowe zespoły we Wrocławiu i w Warszawie będą działały w ramach EY Global Delivery Services (GDS). Jest to odrębna struktura od spółek EY Polska, które pracują dla lokalnych i międzynarodowych klientów. EY Polska to ponad 1800 profesjonalistów zajmujących się audytem, doradztwem podatkowym, biznesowym i transakcyjnym. Firma ma biura w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu.

Dowiedz się więcej o EY Global Services. Przejdź do profilu pracodawcy »

Wrocławskie centrum EY stanowi jedną z dziesięciu jednostek, które wspierają poszczególne biura EY na całym świecie i poza Polską są znajdują się w pięciu krajach: Indiach, Chinach, Polsce, Argentynie i na Filipinach. Pracuje w nich ponad 18 tys. osób.

– Na początku istnienia EY GDS Poland w planach było zatrudnienie 250 specjalistów. Jednak przez 5 lat obecności centrum w Polsce liczba pracowników wzrosła do 600 osób. Jeszcze rok temu EY GDS Poland działało w 5 obszarach kompetencyjnych. Teraz jest ich już 13. Obecnie szukamy przede wszystkim managerów projektów IT z obszaru doradztwa transakcyjnego, którzy będą specjalizować się w zakresie wsparcia IT dla procesów transakcyjnych dla klientów globalnej sieci EY oraz deweloperów środowiska Java, którzy wesprą międzynarodowe projekty implementacji narzędzia Guidewire dla doradztwa biznesowego – poinformował Dariusz Sus, szef EY GDS Poland.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również