Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wiosenna edycja Wrocław Career EXPO. Rejestracja otwarta

Wiosenny sezon targów pracy w Polsce trwa w najlepsze. Już 9 kwietnia rozpoczną się targi Wrocław Career EXPO 2013. Choć pozostało do nich trochę czasu, już teraz można się zapisać na wydarzenie.
Kategoria: Wiadomości
05.03.2013
Wszyscy znamy targi pracy. Nawet jeśli nie jesteśmy ich aktywnymi uczestnikami, to i tak nie sposób ich nie zauważyć, zwłaszcza wiosną. Białe stoiska rosną jak grzyby po deszczu głównie na uczelniach, zazwyczaj tych o profilu technicznym lub ekonomicznym, ale również w hotelach czy zewnętrznych halach. Wynika to ze wzmożonej rekrutacji w wielu firmach, które właśnie marzec czy kwiecień przeznaczają na wypełnianie luk w zatrudnieniu i informowanie młodych ludzi o zbliżających się wakacjach, a wraz z nimi – letnich programach praktyk i staży.


Tym razem Hala Stulecia


Wrocław Career EXPO na swoją lokalizację wybrało Halę Stulecia. Już na tym etapie rodzi się pytanie: dlaczego akurat takie miejsce? Przede wszystkim dlatego, że na targach pojawi się około stu wystawców, a ogromna przestrzeń pozwala na duży komfort i daje o wiele więcej możliwości prezentacji dla uczestniczących firm. Po drugie – wyjście z terenu kampusów do niezależnego miejsca, w dodatku będącego symbolem Dolnego Śląska, niesie za sobą przesłanie – każdy może przyjść, nie tylko studenci konkretnej uczelni znajdą tu coś dla siebie. Nie tylko studenci w ogóle, bo targi skierowane są również do tych, którzy pierwsze kroki w pracy mają już dawno za sobą, choć chętnie zmieniliby coś w swoim życiu. Takie możliwości daje Wrocław Career EXPO.


Rejestracja otwarta!


Udział w targach jest bezpłatny, ale rejestrowany. W praktyce oznacza to, że każdy, kto chce wejść na halę, gdzie prezentują się firmy, lub chce wziąć udział w odbywających się w tym czasie szkoleniach, musi przejść przez element swego rodzaju weryfikacji. Można jej dokonać dzięki stronie www.careerexpo.pl, gdzie zakłada się konto i drukuje imienny bilet wstępu, albo tuż przed targami, za pomocą elektronicznych i papierowych formularzy na odpowiednich stanowiskach. Dzięki rejestracji uczestnicy targów są lepiej przygotowani do wydarzenia, ponieważ logując się uzyskują dostęp do wielu merytorycznych materiałów czy ofert pracy. Ułatwiona droga bezpośredniej aplikacji do firm sprawia, że aktywny udział w targach nabiera dodatkowego znaczenia. Ponadto każdy bilet wydrukowany z konta bierze udział w wielkim losowaniu nagród już podczas Wrocław Career EXPO, a rejestracja bezpośrednio przed wejściem wyklucza taką możliwość, dlatego lepiej jest nie zwlekać z nią do ostatniej chwili. Kolejnym ważnym elementem jest podtrzymywanie kontaktu między uczestnikiem targów, organizatorem a firmą. Na stronie swojego konta można wygenerować specjalne CV, które za naszą zgodą trafia do bazy interesujących nas firm. Jeśli dokument zainteresuje specjalistę z działu HR, nasze szanse na otrzymanie  pracy marzeń rosną. Działa to również w drugą stronę. Każdy uczestnik targów może za pomocą internetowych narzędzi nawiązać kontakt z daną firmą.


Zarezerwuj kilka godzin


Wrocław Career EXPO skierowane jest nie tylko do studentów i absolwentów, ale również do specjalistów różnorodnych branży. Dlatego targi trwają od 11:00 do 19:00. Warto spędzić na nich trochę czasu, wziąć udział w szkoleniu, spokojnie zapoznać się z tym, co firmy mają nam do zaoferowania. Podczas wydarzenia do dyspozycji gości oddany będzie catering, więc nie zgłodniejemy podczas wędrówki między stoiskami. Pamiętajmy również, jak istotne jest przygotowanie do targów – im lepiej będziemy zorientowani w ofertach firm, tym lepsze zrobimy wrażenie na HR-ach. Jeśli jednak wciąż nie wiemy, jaką ścieżką podążyć, skierujmy swoje kroki do dwóch punktów doradztwa zawodowego znajdujących się na hali. Aby być na bieżąco z newsami dotyczącymi targów Wrocław Career EXPO 2013, a także zapoznać się z kompletną listą wystawców, odwiedźmy stronę: www.careerexpo.pl oraz fanpage: www.facebook.com/pl.CareerEXPO.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również