Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Wyłoniono najlepsze zespoły w konkursie BANKRISK. Liga Akademicka

Konkurs BANRISK - Liga Akademicka to bezpłatne szkolenie o charakterze zawodowym dla studentów kierunków ekonomicznych, z wykorzystaniem gry symulacyjnej z zakresu zarządzania finansowego bankiem BANRISK – the Stanford Game.
Kategoria: Wiadomości
11.12.2012

Etap nadsyłania zgłoszeń do Konkursu już się zakończył i w wyniku przeprowadzonego postępowania kwalifikacyjnego, Komisja Warszawskiego Instytutu Bankowości wyłoniła 16 zespołów-uczestników Konkursu BANRISK - Liga Akademicka 2012/2013.


Wśród zespołów, które zakwalifikowały się do gry, znaleźli się (lista na podstawie uczelni oraz nazw poszczególnych zespołów):


1. Akademia Finansów i Biznesu: VISTULA w Warszawie: BLACK BANK
2. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie: LEMON BROTHERS
3. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: POZNAN RISK TEAM
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: SKN BANKOWOSC UEP
5. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu: L’Equipe
6. Uniwersytet Łódzki: DREAM TEAM
7. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie:LIGHT BANK
8. Uniwersytet Warszawski: Blue Penguin Bank
9. Uniwersytet w Białymstoku: Cash Hunters
10. Uniwersytet Szczeciński: MICKIEWICZ
11. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie: FALLIDOS
12. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie: Charlie’s

Uczestniczące zespoły utworzą zarządy wirtualnych banków, które będą działały w zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym, symulowanym przez program komputerowy. Uczestnicy będą podejmowali 8 strategicznych decyzji dotyczących m.in. wyceny produktów, polityki kredytowej, struktury kapitałowej, zatrudnienia i polityki wynagrodzeń, rozwoju sieci bankowej. Miarą sukcesu w grze będzie wzrost ceny akcji wirtualnego banku na giełdzie BANRISK.


Zgodnie z harmonogramem Konkursu, zespoły do 14 grudnia 2012 roku mają czas na podjęcie 1 decyzji próbnej, a wyniki poznamy 20 grudnia 2012 roku, natomiast zakończenie Konkursu przewidziane jest w maju 2013 r.


Organizator – Warszawki Instytut Bankowości liczy, że udział w Konkursie będzie dla uczestników zarówno cennym doświadczeniem, jaki i doskonałą zabawą.

Aktualności można śledzić na stronie www.szkola-ryzyka.pl i na FB www.facebook.com/BanriskLigaAkademicka

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również