Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie BZ WBK i Kredyt Banku

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku - czytamy na stronach korporacyjnych obu banków. Dzisiejsza decyzja pozwoli rozpocząć integrację obu instytucji.
Kategoria: Wiadomości
05.12.2012
– To dobra wiadomość dla sektora bankowego, klientów obu banków oraz polskiej gospodarki. Połączenie naszych instytucji przyniesie bowiem pozytywne skutki w każdym z tych obszarów – zapowiedział w oświadczeniu prasowym Mateusz Morawiecki, Prezes Banku Zachodniego WBK.

Połączony bank będzie funkcjonował na rynku pod nazwą Bank Zachodni WBK.

Bank Zachodni WBK już dzisiaj jest trzecim bankiem w Polsce pod względem wypracowanego zysku i najsilniejszym, wśród banków rówieśniczych, pod względem zwrotu z kapitału. W efekcie połączenia z Kredyt Bankiem powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów oraz drugi pod względem działalności maklerskiej i funduszy inwestycyjnych. Silniejszy Bank Zachodni WBK będzie dysponował siecią liczącą docelowo ok. 900 placówek i obsługiwał 3,5 mln klientów.

"Większy" w przypadku sektora bankowego oznacza zazwyczaj "lepszy" - przede wszystkim dla jego klientów. Fuzja jednakże może nie spodobać się pracownikom obu instytucji finansowych. Konsolidacja oznacza bardzo często zwolnienia wśród personelu.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również