Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Życie codzienne w czasach koronawirusa. Konkurs na pamiętnik

Jak Wasze życie zmienia się na skutek pandemii? Opiszcie swoje doświadczenia, zwłaszcza te związane z kwestią finansową, i weźcie udział w konkursie organizowanym przez Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH i Katedry Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej UMK w Toruniu.
Kategoria: Wiadomości
03.04.2020
Fot. Unsplash

Jak pandemia koronawirusa wpływa ona na Waszą pracę, sytuację finansową, warunki mieszkaniowe i całą rodzinę? Jak radzicie sobie z codziennymi sprawami i ograniczaniem kontaktów społecznych? Opowiedzcie o tym!

Zasady konkursu

Wystarczy przedstawić notatki i zapiski, które będą dokumentowały to, jak podczas pandemii wygląda Wasze życie codzienne. Zwróćcie przy tym szczególną uwagę na wątki związane z sytuacją finansową Waszej rodziny i najbliższego otoczenia.

Forma jest dowolona. Praca konkursowa może być np. dziennikiem, relacją, pamiętnikiem, blogiem. Można dołączyć też zdjęcia, rysunki lub to, co uznacie za istotne.

Objętość dokumentów nie jest z góry określona, ale organizatorzy proszą o to by, nie miała mniej niż kilkanaście stron pliku tekstowego lub analogiczną objętość wpisów na blogu.

Prace trzeba przesłać do 30 czerwca 2020 r. w formie elektronicznej lub jako link do bloga. Należy dodać skan podpisanego oświadczenia lub dołączyć kwestionariusz, który znajduje się na stronie organizatorów konkursu. 

Zachęta od organizatorów:

"Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od tego, co się zmieniło w Twoim życiu, kiedy epidemia dotarła do Polski. W szczególności, jak wpłynęło to na Twoją sytuację materialną, życie codzienne i plany. Zależy nam na szczerości. Gwarantujemy pełną anonimowość, także w przypadku publikacji materiałów. Nie przejmuj się brakiem umiejętności pisarskich – nas interesują autentyczne doświadczenie, przeżycia i podejmowane działania. Każda informacja będzie dla nas ważna. Z jednostkowych losów i indywidualnych problemów odtworzymy obraz czasów niepewności wywołanych koronawirusem".

Nagrody

Organizatorzy przewidują następujące nagrody za najlepsze prace:

  • I nagroda – 5000 zł
  • II nagroda – 4000 zł
  • III nagroda – 3000 zł
  • wyróżnienia – po 1000 zł

O ostatecznym podziale nagród zadecyduje Jury powołane przez organizatorów.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane w całości lub we fragmentach. Zastrzegamy sobie prawo do redakcji tekstów i ewentualnych skrótów. Autorzy mogą zastrzec swoje nazwiska do wiadomości organizatorów, a nadesłane prace opatrzyć godłem. Nadesłane prace nie będą zwracane, po zakończeniu konkursu zostaną zarchiwizowane.

Organizatorami konkursu są: Instytut Gospodarstwa Społecznego SGH i Katedry Badania Jakości Życia i Socjologii Stosowanej UMK w Toruniu. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również