Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Barbara Ramza

Artykuły autora: Barbara Ramza

Raporty
Zarobki w sektorze finansowym 2017
Wśród najbardziej poszukiwanych przez pracodawców talentów pozostają specjaliści IT, managerowie projektów, ale też eksperci od zarządzania ryzykiem, samodzielni księgowi i zdolni analitycy. Jak organizacje zachęcają najlepszych kandydatów i co zrobić, by właśnie takim kandydatem się stać?

Opublikowane: 28.03.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Teamwork to nie tylko hasło
Na pytanie: Czy potrafisz pracować w zespole?, większość z nas odpowiada twierdząco. Zarządzanie projektowe i praca zespołowa są w modzie biznesowej, nic zatem dziwnego, że chcemy się wykazać ich znajomością. Wymagają one jednak zarówno kompetencji u pracownika, jak i przygotowania ze strony organizacji.

Opublikowane: 24.03.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Personal branding dla absolwenta?
Wszyscy to robimy, poprzez profesjonalne profile na LinkedIn lub Goldenline, obecność Facebooku czy Instagramie, choć nie zawsze świadomie – kształtujemy obraz siebie, jaki postrzegają inni w sieci, w tym potencjalni pracodawcy. Czy warto inwestować czas i wysiłek w budowanie marki osobistej?

Opublikowane: 15.03.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Trend się utrzymuje: zwolnienia w bankowości w 2017 roku
Redukcja zatrudnienia w sektorze bankowym to zjawisko trwające od kilku lat. W 2010 roku w polskich bankach pracowało 176,9 tysięcy osób, a pod koniec 2016 – 169,2 tys. Co przynosi rok 2017?

Opublikowane: 06.03.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Jak poradzić sobie z utratą pracy?
Utrata pracy jest podobnie stresującym czynnikiem jak diagnoza ciężkiej choroby i śmierć współmałżonka – to nie żart! Badania psychologiczne umieszczają ją wśród najsilniejszych stresorów osobistych. Otrzymanie wypowiedzenia jest traumatyzujące i niezwykle trudno się z niego otrząsnąć. Jednak jeśli nam się to uda, korzyści mogą być nieocenione.

Opublikowane: 28.02.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Różnorodność i odpowiedzialność, czyli praca w finansach start-upu
Wraz z dynamicznymi i różnorodnymi zmianami na rynku pracy zatrudnienie w start-upie staje się dla pracowników, przede wszystkim młodszych pokoleń, alternatywą wobec poszukiwania pracy w tradycyjnych firmach. Alternatywą z pewnością godną przemyślenia, bowiem oferującą nowe możliwości i wyzwania. Jakie perspektywy może znaleźć w start-upie specjalista w dziedzinie finansów?

Opublikowane: 20.02.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Citi Service Center Poland najlepszym centrum usług finansowych w Polsce
Citi zostało laureatem piątej edycji konkursu CEE Shared Services And Outsourcing Awards, którego celem jest wyróżnienie najlepszych firm w sektorze centrów outsourcingu procesów biznesowych (BPO) i centrów usług wspólnych (SSC) w regionie. Centrum Citi wygrało w kategorii najlepsze centrum usług finansowych w Polsce (Shared Services Firm of the Year – Global Financial Service Center of the Year – Poland).

Opublikowane: 13.02.2017
Autor: Barbara Ramza

Wiadomości
Swarovski otworzy w Gdańsku centrum usług wspólnych
Dynamicznie rozwijający się sektor SSC/BPO w Polsce zyska nowy blask – ogłoszono decyzję o założeniu w Gdańsku centrum usług wspólnych firmy Swarovski, światowego lidera w tworzeniu i sprzedaży biżuterii oraz ozdób z kryształów.

Opublikowane: 07.02.2017
Autor: Barbara Ramza