Temat tygodnia
Zobaczcie, jak pokolenie Z widzi siebie w roli księgowych i jakie ma oczekiwania.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
31 marca
2017
Miasto: Warszawa
Organizator: EY

Audit OdyssEY – zapisy do konkursu EY dla przyszłych audytorów i biegłych rewidentów

Typ wydarzenia: Konkursy

Zapraszamy studentów, którzy myślą o karierze w zawodzie biegłego rewidenta i chcą przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w audycie. Pokażemy im, że droga zawodowa audytora przebiega przez firmy działające w różnych branżach: od produkcji czekoladek czy rafinacji ropy naftowej, poprzez firmy telekomunikacyjne, zajmujące się wdrażaniem systemów informatycznych, aż do liczenia głosów w Plebiscycie na Sportowca Roku lub przygotowywania raportu „Ekstraklasa Piłkarskiego Biznesu”. To fascynująca praca każdego dnia, którą można poznać w ramach Audit OdyssEY realizując konkretne konkursowe zadania poprzez uczestnictwo w praktycznych case studies – mówi Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY. – Podróż po świecie audytu, której pierwszy etap proponujemy studentom, rozwija nie tylko znajomość finansów i rachunkowości. Dobry audytor musi poznać i zrozumieć procesy i zasady obowiązujące w nowoczesnej firmie w obszarach sprzedaży, zakupów, wynagrodzeń, zarządzania produkcją i logistyką oraz wielu innych, żeby sprawdzić czy wszystko właściwie działa. Jest także w stałym kontakcie z osobami z kierownictwa spółki odpowiedzialnymi za kluczowe obszary firmy i może dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Buduje dzięki temu nie tylko cenne relacje, ale przede wszystkim cały czas rozwija swoje kompetencje poznając kolejne obszary biznesu pracując na projektach w różnych branżach – dodaje.

EY od kilkunastu lat organizuje konkursy studenckie, w których corocznie bierze udział kilka tysięcy uczestników. Do przyszłych doradców podatkowych adresowany jest EYe on Tax. Z kolei przyszli doradcy transakcyjni rywalizują w ramach EY Financial Challenger. W ubiegłym roku po raz pierwszy wystartował konkurs dla przyszłych audytorów – Audit OdyssEY. Już pierwsza edycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem studentów. Liczba uczestników przekroczyła 1000 a liczba zespołów 300. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze większą frekwencję.

Konkurs Audit OdyssEY adresowany jest przede wszystkim do studentów III–V roku. Jednak regulamin dopuszcza także udział żaków z młodszych roczników, którzy pragną sprawdzić, jak w praktyce wygląda praca biegłych rewidentów. Podobnie jak w pierwszej edycji, uczestnicy będą rywalizowali w trzech etapach, z których ostatni to wielki finał, który odbędzie się w maju w Warszawie. Do startu mogą zgłosić się 3 lub 4-osobowe drużyny. W pierwszej kolejności do rozwiązania będą praktyczne zadania audytowe w formie testu wymagającego także obliczeń. Następnie przyjdzie czas na interaktywny webcast i zmierzenie się z symulacją projektu audytorskiego. Wielki finał to zadania w formie case studies dla 10 najlepszych zespołów. Na każdym etapie uczestnicy będą oceniani przez ekspertów z Działu Audytu EY a podsumowanie prac nastąpi w formie przygotowania prezentacji przez każdy z finałowych zespołów.

– Na końcu naszej konkursowej odysei jest prawdziwy biznes. Chodzi nie tylko o to, że studenci mają okazję poznać zadania, z którymi na co dzień zmagają się audytorzy w EY. Po raz pierwszy laureatom zaproponujemy nie tylko cenne nagrody, które oczywiście zawsze przyciągają uwagę. W tej edycji na najlepszych studentów, którzy chcą połączyć naukę z praktyką, czekają bowiem oferty pracy w Dziale Audytu EY – zachęca Anna Woźniak, Menedżer ds. Rekrutacji w EY.

To, o co w tym roku będą rywalizować studenci, to także atrakcyjne nagrody finansowe. Zwycięzcy otrzymają 20 000 zł do podziału na zespół oraz vouchery na 5 szkoleń z programu ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Dodatkowo, każdy członek zwycięskiej drużyny dostanie propozycję pracy lub płatnych praktyk w EY. Ci, którzy znajdą się na drugim stopniu podium otrzymają 10 000 zł, czytniki Kindle i 3 szkoleniowe vouchery. Laureaci trzeciego miejsca mogą liczyć na iPady mini i 2 szkolenia.

Partnerem tegorocznej edycji konkursu jest EY Academy of Business. Grono partnerów medialnych stanowią: dziennik „Rzeczpospolita”, magazyn „Eurostudent”, a także portale internetowe karierawfinansach.pl oraz dlastudenta.pl.

Rejestracja zgłoszeń do konkursu Audit OdyssEY trwa do 31 marca br. na stronie internetowej www.auditodyssey.pl.