Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
26 marca
2021
Miasto:
Organizator: Studenckie Forum Business Centre Club

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości to ogólnopolski konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, który organizowany jest przez członków Studenckiego Forum Business Centrę Club. Tegoroczna, XVI już, edycja konkursu zostanie w całości przeprowadzona w formie online.

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Konkursy

Celem projektu jest pogłębienie wiedzy młodzieży ze środowiska biznesowego, a także wyposażenie ich w podstawową wiedzę menedżerską i umiejętności przedsiębiorcze.

Podczas każdej edycji uczestnicy mają okazję brać udział w warsztatach czy ciekawych prelekcjach prowadzonych przez znane osoby, ale także zdobywać nową wiedzę i kształtować swoją przedsiębiorczą postawę.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zgłosić 3-osobową drużynę, przed którą czekają 2 etapy. W swoich drużynach uczniowie rozwiązują przygotowany Case Study, tzw. rozwiązanie problemu, przed jakim stoją przedsiębiorcy w realiach biznesowych. Dzięki temu licealiści mogą poczuć się jak właściciele firm lub menedżerowie.

  • Etap I (online) trwa od 12-26 marca 2021 r.,

Uczestnicy w 3-osobowych zespołach rozwiązują case study zamieszczone na stronie projektu. Ukierunkowane jest ono na wizjonerstwo, planowanie, projektowanie i tworzenie. Z wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 20 najlepszych drużyn przechodzi do II etapu.

  • Etap II (finał ogólnopolski) odbędzie się 17 kwietnia 2021 r., gdzie zmierzy się 20 najlepszych drużyn z całej Polski.

Zmierzenie się najlepszych 20 zespołów w finale ogólnopolskim. Podczas Finału uczestnicy rozwiązują case study ukierunkowane na rozwiązywanie problemów, podejmowanie decyzji, motywowanie, kontrolowanie, negocjacje, komunikację. Rozwiązania prezentowane przed kapitułą. Ogłoszenie wyników oraz wysłanie nagród.

Wygrywa ta drużyna, która wykaże się kreatywnością oraz umiejętnością efektywnego wykorzystania zdobytej wiedzy ekonomicznej i przedstawi najlepsze rozwiązanie.

Więcej informacji o konkursie na stronie: najlepsze-zajecia.pl