Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
9 września
do 18 września
2010
Miasto:
Organizator:

6. Chorzowska Konferencja Bankowości i Finansów

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Wydział Zamiejscowy w Chorzowie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu zaprasza na 6. Chorzowską Konferencję Bankowości i Finansów.

Temat: NOWE WYZWANIA dla uczestników rynków finansowych WOBEC współczesnego KRYZYSU EKONOMICZNEGO. Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 września w Chorzowie.

Kryzys finansowy, który wstrząsnął Ameryką w roku 2008, a następnie dotknął większość krajów rozwiniętych i rozwijających się, zaowocował rozległą recesją i zagroził podkopaniem fundamentów nie tylko krótkoterminowego, ale i długofalowego wzrostu gospodarczego. Pobudził on tym samym i odświeżył refleksję na temat źródeł i warunków prosperity oraz perspektyw dalszego dynamicznego rozwoju tak krajowych gospodarek jak i gospodarki globalnej.

Tymczasem dla Polski i wielu innych krajów Europy Środkowej podtrzymanie gospodarczego wzrostu stanowi jedną z najbardziej żywotnych kwestii. Kryzys, który w wielu przejawach trwa do dziś, stawia pod znakiem zapytania i ten, i inne narodowe cele i priorytety, jak choćby ewentualne wejście do strefy euro. Gdy dodamy do tego istotne wyzwanie, jakim jest sytuacja na rynku pracy, staje się jasne, że obecne zawirowania dotyczą nas wszystkich i że zadanie zrozumienia ich natury oraz znalezienia skutecznych recept na walkę z kryzysem tudzież zapobieganie podobnym zaburzeniom w przyszłości, jest zadaniem na tyle ważnym, iż nie można złożyć go wyłącznie w ręce rządów i polityków.

Celem konferencji jest stworzenie forum wymiany refleksji i doświadczeń na temat przyczyn i skutków kryzysów w sektorze finansowym oraz ich reperkusji dla światowych gospodarek. Wiele uwagi w trakcie szóstej edycji naszej Konferencji chcemy ponadto poświęcić wyzwaniom stojącym przed Polską i innymi krajami rozwijającymi się.

Więcej informacji

Kontakt
Wydarzenia

Dziś jest 16 czerwca 2024

Zobacz wszystkie