Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
14 czerwca
2019
Miasto: Gdańsk
Organizator: Design Thinking Institute

7. edycja Design Thinking Fest

Pracujesz, testujesz metodę design thinking? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody i jej zastosowania w różnych obszarach? Potrzebujesz inspiracji, praktyki, kontaktów?

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: BPO/SSC

Weź udział w wyjątkowej, letniej edycji Design Thinking Fest w Gdańsku podczas której m.in.:

 

  • sprawdzisz i poznasz narzędzia z każdego etapu metody design thinking,
  • poznasz inspirujące osoby pracujące metodą,
  • spojrzysz na nowo na proces projektowania!

 

✩ WARSZTATY W RAMACH 7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK ✩

 

  • Empatia - tego można się nauczyć! Prow. Dorota Bargieł-Jeleńska

Tym co wyróżnia design thinking jest silne ukierunkowanie na człowieka i jego potrzeby. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu czego użytkownik potrzebuje, jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni kierunek i tworzyć innowacyjne rozwiązania. Podczas warsztatu skupimy się na pierwszym etapie design thinking - empatii. To właśnie empatia sprawia, że nabieramy nowej perspektywy i „wchodzimy w buty" użytkownika. Rozszyfrujemy jej znaczenie i funkcję w procesie projektowania. Podejdziemy do tego kreatywnie - uczestnicy będą mieli okazję do doskonalenia swojej empatii i zmierzenia się z konkretnymi wyzwaniami.

 

  • Projektowanie cyrkularne/Circular Design Prow. Agata Miryn-Sienkiewicz

Warsztat inspiracyjny pokazujący możliwości wykorzystania metodologii Design Thinking do szukania rozwiązań budujących Gospodarkę Obiegu Zamkniętego (Circular Economy).

Chciałabym aby uczestnicy zobaczyli, że wyzwania związane z problemami zrównoważonego rozwoju dzięki strategiom Gospodarki Obiegu Zamkniętego i metodologii design thinking to ocean nowych możliwości, a nie smutna konieczność ograniczania się.

 

  • W dziesiątkę czyli diagnoza potrzeb i design thinking w projektowaniu działań Prow. Agnieszka Chlebowska - Design Thinking Institute

Diagnoza potrzeb to bardzo istotny etap procesu design thinking, bez dobrej diagnozy nie znajdziemy odpowiedzi na nasze pytania, zabraknie również inspiracji do pracy, jak i konkretnych wskazówek. Jak stworzyć działanie, wydarzenie, które będzie trafioną w punkt odpowiedzią na potrzeby osób, do których jest skierowane? Podczas warsztatu pokażę istotne elementy diagnozy potrzeb bez których nie można stworzyć trafnego rozwiązania, wydarzenia, działania.

 

 

 

  • Zaprototypuj swój warsztat Prow. Paula Nowak

W procesie design thinking istotnym elementem jest przygotowanie. Nie tylko siebie, miejsca i narzędzi, ale również scenariusza warsztatu. Jak go stworzyć, aby cel warsztatu od początku był zrozumiały dla uczestników, a poszczególne etapy składały się w spójną całość? Na to pytanie będziemy szukać odpowiedzi podczas spotkania. Chciałabym, aby uczestnicy i uczestniczki pamiętali, że ewaluacja ważna jest na każdym etapie procesu design thinking - nawet tuż przed jego rozpoczęciem.

 

✩         ✩         ✩

 

Poprzez udział w Design Thinking Fest będziesz miał/miała szansę obejrzeć z bliska procesy zmieniające podejście do pracy i efektu, sprawdzić swoje umiejętności, poznać ludzi do współpracy. Design Thinking Fest to wydarzenie cykliczne. W miastach w całej Polsce odbywają się warsztaty prowadzone przez osoby pracujące metodą.

Dołącz do społeczności!

Bądź z nami latem 2019! Kontakt: ach@dt-institute.pl

Organizatorzy: Design Thinking Institute Szczegóły oraz bilety: designthinkingfest.pl

(Informacje organizatora)

Kontakt
Design Thinking Institute
Gdańsk
Wydarzenia

Dziś jest 07 lipca 2020

14-15 września 2020
XIV Kongres ICV POLSKA (CIA 2020)
21 października 2020
IV Kongres HR
Zobacz wszystkie