Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
21 kwietnia
do 18 maja
2011
Miasto:
Organizator:

Europejski Kongres Gospodarczy

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

W dniach 16-18 maja 2011 roku, odbędzie się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC). Grupa PTWP SA, organizator największej imprezy biznesowej w Europie Środkowej, zaprosi do Katowic na debatę o kształcie gospodarki w najbliższych latach europejskich polityków, naukowców i szefów największych korporacji.

Zagadnienia Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011 będą obejmowały najważniejsze problemy europejskiej gospodarki w jej globalnym kontekście. EEC 2011 odbędzie się w przededniu objęcia przez Polskę prezydencji w Radzie Europy, co z pewnością wpłynie na merytoryczny kształt wydarzenia. Ważnym obszarem dyskusji będzie także sytuacja finansów publicznych krajów członkowskich Unii, a także nowa perspektywa finansowa UE.

W programie Kongresu nie zabraknie problematyki związanej z realizacją założeń pakietu energetyczno-klimatycznego, a także tematów najistotniejszych z punktu widzenia unijnej gospodarki, a obejmujących takie dziedziny jak: kierunki polityki regionalnej Unii, bezpieczeństwo energetyczne, polityka transportowa, innowacyjność i konkurencyjność gospodarki, czy rozwój nauki i rola nowych technologii w rozwoju gospodarczym.

Podobnie jak w latach ubiegłych nad merytorycznym i organizacyjnym kształtem Europejskiego Kongresu Gospodarczego czuwa Komitet Organizacyjny - Rada Patronacka pod przewodnictwem Jerzego Buzka, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Więcej informacji