Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
18 października
do 12 grudnia
2010
Miasto:
Organizator:

Experience PwC

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Experience PwC jest interaktywnym konkursem przeznaczonym dla studentów III roku studiów licencjackich, III, IV i V roku jednolitych studiów magisterskich, I i II roku studiów magisterskich uzupełniających oraz absolwentów uczelni wyższych zainteresowanych tematyką finansów, rachunkowości lub prawa podatkowego.

Każdy z trzech etapów Experience PwC pozwala uczestnikom sprawdzić się w roli audytorów lub doradców oraz poznać specyfikę branży konsultingowej. Jest to doskonała okazja, by wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, zmierzyć się z ciekawymi zadaniami oraz poszerzyć grono znajomych.

Przebieg konkursu
Pierwszy etap konkursu to test on-line z obszaru: audytu, doradztwa podatkowego lub doradztwa finansowego. Osoby, które prześlą największą ilość poprawnych odpowiedzi zostaną zaproszone do rozwiązywania case study on-line z dziedziny wybranej w teście.

Autorzy trzydziestu najlepszych rozwiązań wezmą udział w ostatnim etapie Experience PwC, czyli Konferencji Finałowej. Zmierzą się oni z interaktywnym studium przypadku, w którym niezbędne będzie wykazanie się wiedzą oraz praktycznymi umiejętnościami takimi jak organizacja pracy, komunikacja, negocjacje i praca zespołowa. To jednak nie wszystko... Konferencja Finałowa to również czas spędzony na dobrej zabawie!

Nagrody
W minionych 5 edycjach konkursu organizatorzy wyłonili ponad 50 laureatów, którzy zostali nagrodzeni praktykami w PwC. Część z nich otrzymała następnie ofertę stałej pracy, rozpoczynając w ten sposób swoją karierę zawodową.

Wśród nagród czekających na najlepszych, poza praktykami w PwC, znajdują się m.in. wycieczka zagraniczna, kursy językowe oraz zestawy publikacji.  

Kalendarz tegorocznej edycji Experience PwC

  • 4 października - start konkursu,
  • 1 listopada - termin rejestracji i nadsyłania rozwiązań testów on-line,
  • 27 listopada - termin nadsyłania rozwiązań case'ów on-line,
  • 10 -12 grudnia - Konferencja Finałowa.

Dowiedz się więcej i przeczytaj wypowiedzi ubiegłorocznych laureatów konkursu:

Pierwsze dwa etapy konkursu to test oraz case on-line. Zadania case'owe są ciekawe i warte uwagi same w sobie, jeżeli interesuje Cię ta tematyka. Można je dość szybko rozwiązać, co nie oznacza wcale, że są łatwe. Coś o tym wiem...  rozwiązywałem je aż trzy razy! Dopiero za ostatnim podejściem udało się zakwalifikować się do finału. Wytrwałość to klucz do sukcesu, ale odrobina sumienności na pewno nie zaszkodzi. W trakcie konferencji dowiedzieliśmy się, iż najwięcej punktów tracono na prostych błędach (obliczeniowych, pomyłkach w formułach Excela itd.) - ergo, opłaca się trzy razy sprawdzić wyniki, zanim się je wyśle.
Mariusz, laureat głównej nagrody indywidualnej w V edycji Experience PwC

"Na początku konferencji zostaliśmy przydzieleni do grup, w których następnego dnia mieliśmy rozwiązywać finałowe zadanie. Wieczorem mieliśmy szansę, by zintegrować się podczas gry w bilard i kręgle. Integracja ta bardzo pomogła nam w czasie rozwiązywania case'a - wiedzieliśmy, że kluczem do sukcesu jest nie tylko wiedza, ale przede wszystkim motywacja i efektywna praca zespołowa! Podczas finału pomagaliśmy sobie, wymienialiśmy informacje, wspieraliśmy, gdy przychodziło zmęczenie... Nie było łatwo. Po wielogodzinnych zmaganiach z zadaniem finałowym przyszedł czas na zasłużony odpoczynek - kolejny wieczór świetnej zabawy. trzeciego dnia konferencji zmierzyliśmy się z ostatnim zadaniem, czyli przedstawieniem rezultatów swojej pracy w postaci prezentacji. Później czekało nas już tylko ogłoszenie wyników oraz wręczenie cennych nagród takich jak np. kupon na semestralny kurs językowy w empik school czy zestawy książkowe.
Anna, laureatka głównej nagrody zespołowej V edycji Experience PwC

Więcej informacji o konkursie oraz test on-line znajdziesz na www.experiencepwc.pl

Kontakt
Wydarzenia

Dziś jest 24 maja 2024

Zobacz wszystkie