Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
6 czerwca
2020
Miasto: Kraków
Organizator: Europejskie Stowarzyszenie Prawa ELSA Kraków

Forum Rynków Finansowych: Inwestycje, Bankowość&FinTech

W dniu 9 maja 2020r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbędzie Forum Rynków Finansowych: Inwestycje, Bankowość&FinTech. Jest to projekt organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Prawa ELSA Kraków. Nad całością wydarzenia czuwa główny koordynator- Adam Drgas, student trzeciego roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: BPO/SSC

Wydarzenie ma celu przybliżyć studentom i praktykującym prawnikom, a także osobom zainteresowanym i niezwiązanym z prawem, kwestię prawodawstwa dotyczącego rynku finansowego i bankowego. Forum Rynków Finansowych: Inwestycje, Bankowość&FinTech będzie poświęcone takim kwestiom jak: e-commerce, bankowość, inwestycje, rynki kapitałowe, papiery wartościowe, rynki finasowo-technologiczne, a także handel elektroniczny.

Są to kwestie, które w kontekście dynamicznie rozwijającej się gospodarki wymagają – zwłaszcza od młodych osób – głębszego i krytycznego spojrzenia.

 

W ramach całego wydarzenia zostanie przeprowadzony konkurs tematyczny. Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę z prawa spółek, prawa papierów wartościowych, prawa rynku kapitałowego, prawa bankowego prywatnego, prawa nowych technologii w finansach oraz e-commerce, powinieneś wziąć udział.

Pierwszy etap odbędzie się 8 kwietnia 2020r. online, gdzie studenci będą mieć do rozwiązania test jednokrotnego wyboru. Tylko najlepsi przejdą do finału, który będzie miał miejsce podczas konferencji.

A takiego finału jeszcze nie widzieliście! Odbędzie się on poprzez symulację giełdową w zespołach dwuosobowych. W ten sposób w praktyce zostaną sprawdzone umiejętności inwestycyjne.  Na koniec trzeba będzie sporządzić dokument, bez którego nie powstanie żadna spółka w branży FinTech.

 

Nagroda główną są płatne praktyki w DLK Legal w Warszawie lub w Krakowie (do wyboru).

 

Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2020r.

Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1AhiXvgoEyJgOofOo1O0Bu4BkRytb5dua/view?fbclid=IwAR2YkHltMMaHa_UB0n0iqML3MuAw4r_NtBYeoFucNsyf4vzaIjh4IR9CDc8

 

Rejestracja: https://rejestracja.elsa.org.pl/formularz/272?fbclid=IwAR23nPnIr0ISCWx4H4EBkxKcpfd867OSIMQQjzPoOxGxh974gvXxKuHU1t0

 

Konferencja będzie podzielona na trzy panele: studencki, ekspercki i dyskusyjny. Jeśli sam udział w konkursie to za mało, zapraszamy studentów do wystąpień. Abstrakty można przesyłać na adres: forum@krakow.elsa.org.pl do 29 marca. Wymagana ilość słów min. 150 max. 200, czcionka Times New Roman, 12. Do abstraktu wymagane jest dołączenie bibliografii. Wystąpienie powinno dotyczyć jednego z zagadnień: prawnych zagadnień inwestycji (rynku walutowego FOREX, kontraktów CFD, funduszy inwestycyjnych, transakcji futures), bankowości (również bankowości inwestycyjnej, funkcjonowania tzw.neobanków, nadzoru nad bankami) lub FinTechu (gospodarka cyfrowa, kryptowaluty, smartkontrakty, e-administracja).

W panelu eksperckim wezmą udział specjaliści danych branż. Zaprezentują się przed Państwem przedsiębiorcy, przedstawicieli kancelarii, firmy konsultingowej, a nawet domu maklerskiego.

Na koniec w panelu dyskusyjnym odbędzie się moderowana dyskusja pomiędzy ekspertami.

Forum Rynków Finansowych: Inwestycje, Bankowość&FinTech to unikatowe wydarzenie, które pozwoli na rozwinięcie swoich umiejętności oraz poszerzenie i sprawdzenie wiedzy z zakresu prawa i ekonomii.

 

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/510612486537778/?active_tab=discussion

(Informacje organizatora)

Kontakt
Europejskie Stowarzyszenie Prawa ELSA Kraków
Kraków
Wydarzenia

Dziś jest 23 marca 2023

27 marca 2023 - 28 lutego 2023
Capital Market Days 2023
31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
Zobacz wszystkie