Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
24 listopada
do 25 listopada
2018
Miasto: Warszawa
Organizator: Proidea

HackYeah 2018

Największy stacjonarny hackathon na świecie odbędzie się w Warszawie, a na nim zadania z zakresu finansów i bankowości.

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: IT

Czy programiści i designerzy w 24 godziny znajdą rozwiązania m.in. zadań PKO Banku Polskiego, Visa, PKN Orlenu, Wojska Polskiego oraz wielu innych organizacji? Dowiemy się już pod koniec listopada podczas największego na świecie festiwalu programowania. Programiści poszukają rozwiązań z dziedzin finansów, zdrowia i edukacji oraz zmierzą się z wieloma zadaniami partnerskimi, w których do wygrania jest łącznie ponad 400 tys. złotych. Głównym Partnerem wydarzenia jest PKO Bank Polski, a Partnerami Strategicznymi są Visa i PKN Orlen. Czego bank oraz firma zajmująca się technologiami płatniczymi poszukują na maratonie programowania?

 

Czym jest hackathon?

Hackathon to forma konkursu programowania. W czasie od 24 do 72 godzin zebrane zespoły programistów i innych kreatywnych uczestników mają stworzyć nieszablonowe, gotowe rozwiązania realnych problemów. Czasem stają się one później rzeczywistymi projektami – na organizowanych przez Facebook hackathonach rozwinięto na przykład zastosowaną później w portalu funkcję informowania bliskich o swoim bezpieczeństwie w czasie katastrof, a stworzona w czasie innego wydarzenia aplikacja GroupMe została kupiona przez Skype za 85 milionów dolarów.

Największy hackathon na świecie - w Warszawie

Warszawska edycja HackYeah to rekordowa impreza – pod wieloma względami. W zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w Krakowie, stała się największym stacjonarnym hackathonem w Europie. W tym roku organizatorzy planują przekroczenie liczby 2950 uczestników - wtedy   impreza będzie największym stacjonarnym (czyli bez możliwości udziału online) takim wydarzeniem na świecie. Aktualnie ten tytuł należy do Hajj Hackathon zorganizowanego w Arabii Saudyjskiej.

Partnerem Głównym hackathonu jest PKO Bank Polski, a wśród sponsorów jest również m.in. Visa, PKN Orlen, Totalizator Sportowy, Wojsko Polskie czy Lotto. Pula nagród dla zwycięskich zespołów to ponad 400 tysięcy złotych. Jednym z partnerów imprezy jest projekt GovTech Polska, międzyresortowy zespół, którego zadaniem jest łączyć sektor publiczny z innowatorami, a swoją wizytę zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zespoły programistów konkurować będą w trzech głównych obszarach – Finanse i Inwestycje, Zdrowie oraz Edukacja.

 

Banki i finanse na hackathonie

Jedną z trzech głównych kategorii otwartych (czyli dających uczestnikom pełną dowolność w zakresie tworzonego zadania) na HackYeah są Finanse&Inwestycje. Skąd taki właśnie temat na maratonie programowania?

- Uczestnicy poprzedzającego hackathon spotkania koncepcyjnego jednogłośnie zwrócili uwagę, że w zakresie inwestowania i finansów istnieje konieczność pracy nad edukacją ekonomiczną Polaków. Robiąc hackathon chcemy odpowiedzieć na konkretne potrzeby i realne wyzwania, dlatego jako organizatorzy HackYeah chcemy wyjść między innymi temu zagadnieniu naprzeciw – mówi Marta Kowalska z PROIDEA, organizatorka HackYeah.

Jako przykładowe zadania dla uczestników hackathonu wymieniono m.in. kwestię ułatwienia osobom starszym dostępu do usług bankowych, grę edukacyjną uczącą zasad ekonomii i narzędzi finansowych czy rozbudowę oferty banków o wartość dodaną, bazującą na realnych potrzebach użytkowników. W zadaniu otwartym organizatorzy liczą na kreatywność uczestników.

 

Open the Bank – czyli czego bank poszukuje na hackathonie?

PKO Bank Polski jest Głównym Partnerem nadchodzącego wydarzenia. Skąd obecność największego krajowego banku wśród 3 000 programistów i designerów?

- Sektor finansowy znalazł się w samym środku wiru cyfrowej rewolucji która ogarnęła świat. W szybkim tempie zmieniają się sposoby korzystania przez klientów z usług bankowych, a banki stoją dziś przed wyzwaniem transformacji cyfrowej. Rozwój nowych technologii pozwala bankom wzmacniać pozytywne doświadczenia klientów oraz oferować produkty jeszcze lepiej dopasowane do ich potrzeb. Filarem strategii PKO Banku Polskiego, który jest niekwestionowanym liderem sektora i liderem zmian technologicznych w polskiej bankowości, jest cyfryzacja. Dlatego HackYeah to dla nas naturalne miejsce, w którym chcemy zachęcać środowisko IT do wspólnego rozwiązywania wyzwań technologicznych – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski chce, by uczestnicy hackathonu zmierzyli się z wyzwaniami nowoczesnej bankowości. Na potrzeby zadania bank udostępnia im szeroką, zanonimizowaną bazę danych bankowych, umożliwia skorzystanie z bankowego API oraz oferuje pomoc ekspertów, zaangażowanych na co dzień w prace bankowej platformy rozwoju innowacji i nowych technologii „Let`s Fintech with PKO Bank Polski!”. Czy uczestnicy hackathonu stworzą innowacyjne rozwiązania usprawniające operacje bankowe, udoskonalające produkty bankowe albo zwiększające bezpieczeństwo operacji bankowych? To będzie zależało od pomysłowości i umiejętności uczestników. A ci mają o co walczyć - zwycięzcy zadania PKO Banku Polskiego otrzymają łącznie 60 000 PLN oraz możliwość przetestowania swojego rozwiązania w systemach banku. 

 

Visa zachęca do tworzenia nowych rozwiązań płatniczych

Visa jako Strategiczny Partner HackYeah szuka nowych, innowacyjnych i kreatywnych sposobów na poprawienie jakości płatności dla każdego, w dowolnym miejscu – a zwłaszcza podczas podróży. Firma odda w ręce uczestników swoje API (kod źródłowy swoich systemów), aby mogli się z nim zapoznać, zabawić, a następnie wymyślić i stworzyć nowe sposoby na ułatwienie Polakom płatności zbliżeniowych w świecie Internetu Wszechrzeczy. Uczestnicy mają na to 24h, a Visa autorom najlepszych pomysłów oferuje dwie nagrody o wysokości 15 000 PLN.

 

HackYeah to nie tylko hackathon

W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja - Tech Night Talks z 4 głównymi ścieżkami. Na każdej z nich pojawią się znani w świecie IT praktycy, wśród nich m.in. Łukasz Szydło, Sławek Sobótka czy Maciej Korsan. Udział w konferencji jest darmowy dla uczestników HackYeah.

Koszt udziału w imprezie jest jedynie symboliczny – to 49 PLN, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie. Nie ma konieczności posiadania całego zespołu przed wydarzeniem. Organizator przygotował przestrzeń, gdzie pod okiem doświadczonych mentorów można skompletować ekipę i ruszyć do walki o nagrody.

 

Z naszym kodem wejdziesz za darmo

Koszt udziału w imprezie jest jedynie symboliczny – to 49 PLN, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie. Jeśli jednak wspieracie inne inicjatywy, a chcecie wpaść na HackYeah - z kodem “karierawfinansach” zarejestrujecie się za darmo.

-------

Strona wydarzenia: https://hackyeah.pl/

 

Partnerem Głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Partnerzy Strategiczni: Orlen, Visa.

Partnerzy: CPPC, Wojsko Polskie, Govtech Polska, Aviva, Horus Energia, Bosch, PKP Intercity, Totalizator Sportowy, PKP, NoFluffJobs, UBS, Giełda Papierów Wartościowych oraz Epam.

 

Organizatorem wydarzenia jest firma PROIDEA, znana m.in. z projektów CONFidence, PLNOG, 4Developers - i wielu innych.

(Informacje organizatora)

Kontakt
Proidea
Global Expo
Modlińska 6D
03-216 Warszawa