Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
20 października
2017
Miasto: Lublin
Organizator: Katedra Prawa Finansowego UMCS

I Eksperckie Seminarium Prawa Finansowego Lublin 2017

I Eksperckie Seminarium Prawa Finansowego – Lublin 2017 zostanie poświęcone realizacji projektu BEPS oraz jego konsekwencjom dla międzynarodowego prawa podatkowego.

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: Podatki

W epoce gwałtownie postępującej globalizacji na pierwszym miejscu wśród podatkowych problemów rozwijającego się świata, znajduje się zagadnienie opodatkowania zagranicznego dochodu i majątku. Prowadzona przez wiele podmiotów polityka unikania bądź uchylania się od opodatkowania w poważny sposób zagraża bowiem interesom fiskalnym coraz większej liczbie państw. Zrealizowany przez OECD projekt BEPS (ang. Base Erosion and Profit Shifting) miał na celu przeciwdziałanie postępującej erozji bazy podatkowej na świecie. Skala podjętych prac nie mała dotychczas precedensu w międzynarodowym prawie podatkowym. Obecnie, krótko po podpisaniu konwencji Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties (MLI) a tym samym symbolicznym zakończeniu projektu, nadszedł czas na analizę konsekwencji BEPS dla międzynarodowego prawa podatkowego.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebie podjęcia badań nad BEPS, Katedra Prawa Finansowego UMCS zaprasza Państwa na I Eksperckie Seminarium Prawa Finansowego, które odbędzie się 20 października 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Przedmiotem naszego spotkania będzie dyskusja nad rozwiązaniami teoretycznych problemów związanych z implementacją prac OECD, zarówno na gruncie prawa krajowego, prawa Unii Europejskiej, jak prawa międzynarodowego.

 

Zgłoszenia uczestników biernych przyjmowane są do dnia 15 października 2017 r.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Więcej informacji na stronie wydarzenia >>

Kontakt
Katedra Prawa Finansowego UMCS
plac Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-400 Lublin
Wydarzenia

Dziś jest 06 sierpnia 2020

14-15 września 2020
XIV Kongres ICV POLSKA (CIA 2020)
21 października 2020
IV Kongres HR
Zobacz wszystkie