Temat tygodnia
O pracy w dziale R2R piszą Magdalena Rokus i Patrycja Sowińska z Capgemini Polska.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
6 marca
do 7 marca
2021
Miasto:
Organizator: Koło Naukowe Psycholog w Biznesie i Uniwersytet SWPS

II Konferencja Psycholog w Biznesie - Czas Kobiet

Podczas wydarzenia czekają na Was prelekcje, panele, warsztaty, networking i mnóstwo inspirujących osób, czyli weekend pełen wrażeń. Na warsztaty obowiązują zapisy z ograniczoną liczbą miejsc.

O kobietach, przez kobiety i dla… wszystkich! Trudno nie mówić dziś o kobietach i ich sytuacji niezależnie od tego kim jesteśmy - w końcu to połowa naszego społeczeństwa. Oprócz warunków społeczno-kulturowych, już sama anatomia naszych ciał warunkuje odmienną od męskiej dynamikę funkcjonowania (a co równie istotne - także postrzegania) w społeczeństwie, czy też w miejscu pracy. Aby zrozumieć tę sytuację lepiej i nauczyć się wspierać kobiety (w tym same siebie, oczywiście!), podczas naszej konferencji zapraszamy do dialogu najlepszych specjalistów w dziedzinie psychologii i biznesu. Psychologia opisuje, próbuje tłumaczyć, a w miarę możliwości kieruje i przewiduje ludzkie zachowania.

Już w weekend 6-7 marca odniesiemy te zadania psychologii do świata biznesowego i kobiet w nim funkcjonujących. Zapraszamy zarówno Panie jak i Panów, ponieważ zrozumienie siebie samego jak i siebie nawzajem jest kluczem do efektywnej komunikacji i lepszej współpracy. Podczas wydarzenia czekają na Was prelekcje, panele, warsztaty, networking i mnóstwo inspirujących osób, czyli weekend pełen wrażeń. Na warsztaty obowiązują zapisy z ograniczoną liczbą miejsc.

Konferencja Psycholog w Biznesie to nasze cykliczne, flagowe wydarzenie. Pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2019 roku i miała na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień, które porusza psychologia biznesu oraz jak wykorzystuje się je w praktyce. W naszej organizacji działa ponad 90% kobiet (w tym wszystkie stanowiska liderskie zajmowane są przez kobiety) i właśnie dlatego w tym roku skupiamy się na nich - kobietach w biznesie, w psychologii, w społeczeństwie, czy na rynku pracy. Poruszymy tematy związane z nierównością i dyskryminacją, prawami kobiet, feminatywami oraz zachowaniami konsumenckimi wśród kobiet. Naszym celem jest zainspirować uczestniczki i uczestników oraz dać im praktyczną dawkę wiedzy z tych obszarów.

Harmonogram:

6.03.2021 (Sobota)

Prelekcje:

10:00-11:00 - Red. Aleksandra Karasińska - Redaktorka prowadząca magazynu "Forbes Women". Tytuł prelekcji: “Pandemia - trudny czas dla kobiet w biznesie”

11:00-12:00 - Elżbieta Niezgódka - Adwokatka i inicjatorka projektu "Woman Labour Matters". Tytuł prelekcji: “Nieznajomość prawa szkodzi. Jak edukować w zakresie prawa pracy i dbać o zdrowie psychiczne.”

12:00-13:00 - Katarzyna Kucewicz - Psycholożka, psychoterapeutka, seksuolożka. Tytuł prelekcji: “Wysoka wrażliwość - jak wykorzystać ją w biznesie?”

Warsztaty:

13:15-14:45 - Malwina Faliszewska - Liderka obszaru Learning & Development oraz Diversity & Inclusion w Deloitte Poland, ICF and Gallup Strengths Certified Coach.

Temat warsztatu: “Jak zbudować swoją markę osobistą i sięgać po więcej w biznesie zdominowanym przez mężczyzn.”

14:20-15:30 - Agata Zioło - Dyrektorka Innowacji, Koordynatorka współpracy z biznesem, Facylitatorka #IamRemarkable. Odpowiedzialna za relacje biznesowe Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Temat warsztatu: #IamRemarkable - zbuduj kobiecy empowerment”

7.03.2021 (Niedziela)

Prelekcje:

10:00-11:00 - Prof. Marek Łaziński - polski językoznawca, doktor habilitowany nauk humanistycznych. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł prelekcji: “Rodzaj gramatyczny i jego wpływ na postrzeganie kobiet.”

11:00-12:00 - Prof. Andrzej Falkowski - profesor zwyczajny w Uniwersytecie SWPS w Warszawie, kierownik Katedry Psychologii Ekonomicznej i Biznesu. Natalia Michałowska - Przewodnicząca Koła Naukowego Psycholog w Biznesie. Tytuł prelekcji: "Jak kupują kobiety? Psychologiczne i społeczne aspekty zachowań konsumenckich"

Warsztaty:

14:20-15:30 - Patrycja Sawicka-Sikora - Psycholog Biznesu, Coach Kariery, Trener, Wykładowca na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Temat warsztatu: “Emocje w pracy. Pomocnik czy przeszkoda?”

Harmonogram i szczegóły dotyczące wydarzenia

Zapisy dostępne wkrótce na stronie wydarzenia


Koło Naukowe Psycholog w Biznesie działa przy Katedrze Psychologii Ekonomicznej i Biznesu Uniwersytetu SWPS działa od 2016 r., a opiekunem grupy jest mgr Magdalena Jabłońska. Koło cieszy się dużym zainteresowaniem wśród studentów – co roku ponad 100 osób zgłasza chęć dołączenia do zespołu. Obecnie Koło zrzesza 65 aktywnych członków. Nazywają siebie „małą korporacją”, gdyż nadali mu zamkniętą i zhierarchizowaną strukturę, która przypomina przedsiębiorstwo. W 2020 roku organizacja zdobyła nagrodę “Pro Juvenes” dla najlepszego koła naukowego w Polsce, przyznaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

“Temat II Konferencji Psycholog w Biznesie - Czas Kobiet, nie jest przypadkowy. Jako pierwsza kobieca przedstawicielka na stanowisku Koordynatorki działu Eventów w KNPwB pomyślałam, że muszę zrobić coś, co wyróżni mnie na tle moich poprzedników. Narodził się wtedy mojej głowie pomysł stworzenia czegoś, co jestem w stanie zrobić najlepiej - maksymalnie kobiecego wydarzenia, nie tylko dla przedstawicielek płci pięknej. Gdy zadaję sobie pytanie, co chciałabym by ta konferencja zmieniła, wydaje mi się, że odpowiedź jest bardzo prosta. Chciałabym, by każda osoba, która pojawi się na wydarzeniu wyszła z ogromną ilością wiedzy, przemyśleń i refleksji oraz potężną dawką energii”

Gabriela Czepczor, Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

(informacje organizatora)

Kontakt
Koło Naukowe Psycholog w Biznesie i Uniwersytet SWPS
Wydarzenia

Dziś jest 20 marca 2023

22-31 marca 2023
B in Banking 2023
27 marca 2023 - 28 lutego 2023
Capital Market Days 2023
31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Capital Market Days 2023
Kraków 27 marca-lutego
27 marca-lutego Kraków
Ogranizator KN Rynku Kapitałowego Index
Kategoria
Rynki kapitałowe
Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Giełda Pracy Uniwersytetu Szczecińskiego
Szczecin 20 marca
20 marca Szczecin
Ogranizator Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego