Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
13 maja
do 29 maja
2013
Miasto: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Organizator: SKN Badań nad Konkurencyjnością

Investment Banking Academy 2013

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Bankowość inwestycyjna to branża, która pomimo znacznego zainteresowania studentów ciągle pozostaje względnie zamknięta przez brak jakiejkolwiek możliwości odpowiedniego przygotowania się do pracy w tym sektorze.

Podobny punkt widzenia prezentowali również najwięksi gracze na rynku IB, którzy mieli problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na praktyki oraz do pracy. W celu pogodzenia tych dwóch interesów powstał ogólnopolski projekt Investment Banking Academy, który poprzez cykl praktycznych wykładów umożliwia zainteresowanym profesjonalne przygotowanie się do pracy, a pracodawcom poprzez egzamin finalny wyłonienie najlepszych talentów.

Między 13 a 29 maja na SGH odbędzie się 7 wykładów prowadzonych przez partnerów reprezentujących wszystkie firmy działające w branży IB: od regulatorów (GPW, Newconnect, Catalyst) i doradców (Ipopema Securities, Noble Securities, CAG) do kancelarii prawniczych (Allen & Overy, Clifford Chance). Aby wziąć udział w projekcie należy do 10 maja zarejestrować się na stronie www.ib-academy.pl. Najlepszych pięćdziesięciu kandydatów zostanie zaproszonych na zamknięte prelekcje i będzie mogło przystąpić do egzaminu finalnego, a CV wszystkich aplikujących zostaną przekazane partnerom i rozpatrzone pod względem ewentualnych praktyk.