Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
10 października
do 11 października
2013
Miasto: Warszawa
Organizator: Stowarzyszenie Compliance Polska

Jak skutecznie zapobiegać praniu brudnych pieniędzy?

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Najnowsze technologie i wprowadzanie nowych regulacji mogą być zarówno szansą na zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, jak i zagrożeniem jeszcze silniejszego rozwoju tego zjawiska.


Dyskusję na ten temat poprowadzą  specjaliści podczas 2. Ogólnopolskiej Konferencji Compliance, która odbędzie się w dniach 10–11 października w Warszawie.


Do prania brudnych pieniędzy, czyli nadawania pozorów legalności wartościom majątkowym uzyskanym w wyniku czynu zabronionego, doszło po raz pierwszy w latach 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. W okresie prohibicji zawiązanych zostało wiele grup przestępczych, które ukrywały swoje nielegalne źródła dochodu poprzez księgowanie obrotów w fikcyjnych miejscach pracy, takich jak pralnie, myjnie czy sklepy. Okazuje się, że nie są to działania należące wyłącznie do przeszłości. Takie zabiegi wciąż są stosowane, i to na ogromną skalę.


Obecnie to globalizacja przyczynia się do wzrostu powszechności prania brudnych pieniędzy. Swoboda w przepływie kapitału i osób, dywersyfikacja instrumentów finansowych, rozwój rynków kapitałowych czy luki w systemie prawno-finansowym sprzyjają rozwojowi tego procederu.


Zjawisko prania brudnych pieniędzy ma negatywny wpływ na konkurencyjność gospodarki oraz stabilność i płynność sektora finansowego i publicznego. Co więcej, jest to działanie wypierające legalny biznes poprzez niekorzystny wpływ na ceny, zatrudnienie, a nawet wzrost gospodarczy.


Jedną z metod zapobiegania praniu brudnych pieniędzy jest compliance, czyli dbanie o zgodność działań jednostki z wymaganiami prawnymi, obowiązującymi regulacjami, dobrymi praktykami i etyką. 


W dniach 10-11 października odbędzie się 2. Ogólnopolska Konferencja Compliance "Nowe regulacje i technologie – zagrożenie czy wsparcie funkcji Compliance i AML?". Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Compliance Polska. Dwudniowe wydarzenie poświęcone będzie tematyce zapobiegania brudnych pieniędzy, zagadnieniom Compliance, nowym trendom w dziedzinie technologii oraz aspektom regulacyjnym. Na konferencji wystąpią m.in. przedstawiciele organów nadzoru, uznani eksperci z firm doradczych i konsultingowych, a także przedstawiciele banków oraz innych instytucji finansowych. Swoją obecność potwierdzili m.in.:

  • Aleksander Kompf (Szef działu Compliance Banku Zachodniego WBK)
  • Deborah Traversa (Dyrektor Dywizji Capital Markets w SIA)
  • Lee Byrne (Anti Money Laundering Course Director w International Compliance Association (ICA) )
  • Xavier Kervyn (Product Managerw SWIFT's AML & Sanctions initiatives group)
  • Maciej Biały (Szef działu Compliance w banku PKO Banku Polskim)
  • Paweł Ziółkowski (Dyrektor Zarządzający w RBS Bank Polska).

– Konferencja organizowana na tak dużą skalę przyczyni się do integracji środowiska oraz stworzy doskonałą platformę wymiany opinii między cenionymi specjalistami i ekspertami. Przybliży także najnowsze, globalne trendy i rozwiązania technologiczne szerokiej grupie praktyków w Polsce - twierdzi Paweł Kuskowski, Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Compliance Polska -2. Ogólnopolska Konferencja Compliance to także szansa nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów,dzięki podjęciuprzez nas współpracy z International Compliance Association, największej organizacji skupiającej osoby pracujące w działach Compliance i AML – dodaje.


Ogólnopolska Konferencja Compliance "Nowe regulacje i technologie – zagrożenie czy wsparcie funkcji Compliance i AML?" to największe wydarzenie o tej tematyce w 2013 roku. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli rynku finansowego, szefów i pracowników departamentów Compliance oraz działów ryzyka operacyjnego, a także do osób chcących poznać rozwiązania nowoczesnego biznesu lub wiążą swoją ścieżkę kariery zawodowej z tematyką Compliance.


– W dobie kryzysu niezwykle istotne jest eliminowanie wszelkich zagrożeń, jakie mogą pojawić się w strukturach przedsiębiorstwa. Wiedza, którą profesjonaliści podzielą się podczas konferencji niewątpliwie ułatwi wdrażanie nowych rozwiązań i technologii. Zapraszamy więc serdecznie wszystkich, którzy cenią sobie dobro i bezpieczeństwo firmy oraz dbają o jej efektywność – dodaje Paweł Kuskowski.


Więcej informacji i zapisy:

www.compliancepolska.pl
e-mail: biuro@compliancepolska.pl

Stowarzyszenie Compliance Polska to niezależna, niepolityczna oraz działająca na zasadzie non-profit organizacja, prowadząca działalność edukacyjną oraz informacyjną. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy profesjonalistami oraz dążenie do ujednolicenia praktyk funkcjonujących w obszarze compliance.


Compliance, stanowiąc przyszłość nowoczesnego biznesu, obejmuje systemy i procedury służące unikaniu wszelkich ryzyk, w tym sankcji cywilnych, administracyjnoprawnych oraz karnych. Funkcja komórki compliance ma na celu uniknięcie zagrożeń, jakie mogą spotkać podmiot w wyniku niedostosowania jego działalności do norm prawnych i obowiązujących standardów. Zapewnia implementacje obowiązującego prawa do jasno i precyzyjnie sformułowanych instrukcji oraz procedur wewnętrznych, a także prawidłowe ich wdrażanie i przestrzeganie.

Kontakt
Warszawa
Wydarzenia

Dziś jest 19 czerwca 2021

11-12 października 2021
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Warszawa 11 października
11 października Warszawa
Ogranizator Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV)
Kategoria
Kontroling

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Warszawa 11 października
11 października Warszawa
Ogranizator Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV)
Kategoria
Kontroling