Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
5 kwietnia
2017
Miasto: Kraków
Organizator: CIMA

Money Talks

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants), czołowa i jednocześnie największa światowa organizacja zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, razem z Shell Business Operations Kraków, jednym z siedmiu centrów operacyjnych Shell na świecie, oraz UBS zapraszają na kolejne rozmowy o strategicznym zarządzaniu finansami w korporacji. Tematem najbliższego spotkania z serii „Money Talks”, które odbędzie się 5 kwietnia w Krakowie, będzie m.in. możliwość elastycznego dostosowania modeli biznesowych do zmieniających się realiów rynku

Punktem wyjścia do dyskusji będzie polska premiera raportu CIMA, amerykańskiego instytutu AICPA i Oracle: „Agile Finance Revealed – The New Operating Model for Modern Finance” („Elastyczne finanse – nowy model operacyjny dla nowoczesnych korporacji”). Raport zawiera wnioski z dwuletniego badania przeprowadzonego wśród 438 senior finance executive w USA i Kanadzie pracujących takich sektorach, jak: finanse, produkcja, handel detaliczny, ochrona zdrowia, edukacja wyższa. Pokazuje nowy, rodzący się model operacyjny dla finansów, który może elastycznie reagować na zagrożenia otoczenia i jest gotowy na zmiany. Obejmuje on technologie cyfrowe i zakłada jednocześnie inwestowanie w umiejętności analityczne specjalistów, które pozwolą im podążać za nowymi modelami biznesowymi.

Zmieniające się warunki biznesowe wymagają od specjalistów ciągłej gotowości do poszerzania swoich kompetencji. To szczególnie ważne w przypadku specjalistów ds. finansów. Aby biznes został bezpiecznie przeprowadzony przez okres zmian, dyrektorzy finansowi powinni zastanowić się nad zastosowaniem nowych modeli biznesowych. Dodatkowo, twórcy raportu podkreślają potencjał, jaki w operacjach finansowych może mieć big data i sztuczna inteligencja – komentuje Jakub Bejnarowicz, szef CIMA w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dyskusji panelowej weźmie udział m.in. Ian Scott, Global Finance Manager w Shell. 

W dziale Finance Operations w Krakowie współtworzymy m.in. raporty dla giełd w Nowym Jorku czy Londynie, a także analizy trafiające do czołowych menedżerów Shell. Rozwijanie i poszukiwanie nowych umiejętności naszych specjalistów jest dla nas jednym z kluczowych wyzwań przyszłości. Dzięki nim będziemy dysponowali jeszcze lepszymi danymi, które pozwolą na dostosowanie naszej globalnej strategii do pojawiających się wyzwań. Między innymi o tym będziemy rozmawiać w Krakowie – mówi Ian Scott.

Poznaj pracodawcę Shell Business Operations >>

Spotkanie Money Talks odbędzie się 5 kwietnia 2017 roku w Radisson BLU Hotel Kraków. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczególnie zaproszone są osoby z działów finansowych firm oraz studenci kierunków powiązanych z finansami. Wykład i dyskusję panelową poprowadzi Peter Simons BBS MBA FCMA, Head of Future Finance Research, CIMA. W panelu zasiądą m.in. Ian Scott, Global Finance Manager w Shell, Magdalena Kotuła, R&A Business Interface Manager w Shell, Bartek Ostrowski, dyrektor w UBS oraz liderzy krakowskich firm.

Agenda:

17:30 – Rejestracja uczestników
18:00 – Wprowadzenie
18:20 – Peter Simons: Elastyczność korporacyjna i rola finansów
18:50 – Dyskusja panelowa
20:10 – Sesja Q&A
20:30 – Networking

Szczegóły oraz zapisy na: http://www.cimaglobal.com/krakowmoneytalks