Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
17 stycznia
do 28 lutego
2017
Miasto: Warszawa
Organizator: DSV International Shared Services

Pierwszej pracy nie wybieraj w ciemno - DSV Open Day (2017)

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Praca w międzynarodowej korporacji jest marzeniem wielu studentów, ale są też tacy, którzy z zasady największych firm unikają. W większości jednak, ani jedni, ani drudzy nie wiedzą jak praca w korporacji naprawdę wygląda. To zrozumiałe.  Zwykle wybierając pierwszego pracodawcę polegamy na opiniach innych, informacjach z Internetu lub kierujemy się rozpoznawalnością marki. Najlepszą strategią jest jednak przyjście do firmy i sprawdzenie, jak się w niej czujemy i czy praca w wybranym dziale naprawdę nas interesuje.

- Na pierwszy event z cyklu „DSV Open Day” zaprosiliśmy studentów z Koła Naukowego Strategii Gospodarczej UW. Tematem przewodnim były procesy finansowe realizowane w dziale Usług Księgowych. Takie elementy jak process walk, (spacer po firmie i poznawanie kolejnych etapów procesu finansowego), czy case study (studium przypadku), pozwoliły Studentom zrozumieć, czym zajmujemy się w praktyce i jak działamy – podkreśla Sebastian Surewicz, Dyrektor ds. Usług Księgowych w DSV ISS. – Prawie cały dzień spędzony w firmie to też świetna okazja do networkingu i zawiązywania przyjaźni – dodaje. 

Rzeczywiście, możliwość zrozumienia wybranych procesów, czy projektów i zdobycia niedostępnych gdzie indziej informacji o firmie, to nie jedyne plusy tego typu wydarzeń. Warto zdobywać nowe kontakty i zwrócić uwagę na atmosferę. Nawet takie elementy, jak przeważający styl ubierania się Pracowników, czy wygląd biura mają znaczenie, jeśli planujemy spędzać w danym miejscu po kilka godzin dziennie.

  - Zobaczenie firmy „od środka” a także poznanie Managerów i Leaderów było dla bardzo ciekawe. Były nawet elementy zaskakujące, ale nie zdradzę, jakie. Każdy z nas ma już swoje wyobrażenie na temat pracy w DSV ISS, wielu uczestników zamierza aplikować na praktykę lub staż, ja też – opowiada Adam Soliński, Koordynator eventu ze strony koła KNSG UW.

Wydarzenia typu „Open Day” stają się coraz bardziej popularne, między innymi w związku z rosnącymi oczekiwaniami młodych ludzi wobec pracodawców. Coraz mniej z nich wybiera pierwszą pracę „w ciemno”. Rośnie świadomość, że ważny jest nie tylko zakres obowiązków. Równie istotne są styl działania, postawa Managerów, zespół, pozytywna i motywująca atmosfera.

 Z drugiej strony, zaproszenie studentów jest też wartością dodaną dla firm – Zaangażowanie Uczestników i ich umiejętność analitycznego myślenia, oceniamy bardzo wysoko. Studenci mieli ciekawe pomysły, których część może być dla nas inspiracją. Zdobyliśmy też dodatkowe informacje, co do oczekiwań Studentów wobec nas, jako pracodawcy. Planujemy organizację kolejnych eventów - podkreśla Elżbieta Deisenberg, Leader ds. Lean, która podczas „DSV Open Day” poprowadziła część warsztatową.

DSV jest jedną z wiodących na świecie firm z branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka).
Dowiedz się więcej: www.pl.dsv.com
Znajdź nas na LinkedIn: DSV – Global Transport and Logistics
Aplikuj: rekrutacja@pl.dsv.com


Tekst: Agata Szacka.

Kontakt
Warszawa
Wydarzenia

Dziś jest 25 marca 2023

27 marca 2023 - 28 lutego 2023
Capital Market Days 2023
31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
10 maja 2023 - 11 maja 2022
III Forum CFO STRATEGIES
Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Capital Market Days 2023
Kraków 27 marca-lutego
27 marca-lutego Kraków
Ogranizator KN Rynku Kapitałowego Index
Kategoria
Rynki kapitałowe
STN - Studencki Turniej Negocjacyjny
1 kwietnia
1 kwietnia
Ogranizator SKN Negocjator SGH
XI edycja Krakowskiej Konferencji Matematyki Finansowej
14 kwietnia
14 kwietnia
Ogranizator Koło Naukowe Modelowania Finansowego AGH

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
Capital Market Days 2023
Kraków 27 marca-lutego
27 marca-lutego Kraków
Ogranizator KN Rynku Kapitałowego Index
Kategoria
Rynki kapitałowe
STN - Studencki Turniej Negocjacyjny
1 kwietnia
1 kwietnia
Ogranizator SKN Negocjator SGH