Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
11 października
do 27 października
2011
Miasto:
Organizator:

Po kapitał na NewConnect. Finansowanie małych i średnich firm

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Secus Wsparcie Biznesu oraz Gazeta Giełdy Parkiet zapraszają na konferencję "Po kapitał na NewConnect. Finansowanie małych i średnich firm", która odbędzie się 27 października 2011 roku na warszawskiej GPW w Sali NewConnect (ul. Książęca 4). Wydarzenie organizowane jest pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Stale rosnąca liczba debiutujących firm na rynku NewConnect jest najlepszą rekomendacją alternatywnego systemu obrotu uruchomionego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA w 2007 roku. Po czterech latach funkcjonowania rynek NewConnect zyskał drugą pozycję w Europie wśród rynków alternatywnych co do liczby notowanych spółek. Stworzony z myślą o dynamicznie rozwijających się firmach sektora MSP umożliwił on znalezienie kapitału dla wielu ryzykownych i innowacyjnych przedsięwzięć realizowanych zarówno przez polskie, jak i zagraniczne firmy.

Konferencja jest skierowana do właścicieli i menadżerów firm sektora MSP poszukujących możliwości finansowania nowych ambitnych planów rozwojowych w swoich spółkach. Wraz z naszymi ekspertami i partnerami chcemy pokazać, że kapitał dostępny na giełdzie jest bliżej niż się wydaje. Rynek NewConnect funkcjonuje w sposób mniej sformalizowany niż rynek główny GPW, a pozyskanie kapitału na nim jest o wiele mniej kosztowne niż na parkiecie głównym. Czyni to z niego atrakcyjne źródło kapitału, częstokroć jednak nie brane pod uwagę przez właścicieli firm, którzy uważają, że funkcjonowanie na rynku finansowym jest bardziej skomplikowane i bardziej kosztowne, niż w istocie jest.

Podczas konferencji uczestnicy dowiedzą się o trzech podstawowych etapach, z których składa się droga spółki na rynek NewConnect: jak przebiega przygotowanie do wejścia na giełdę, pozyskanie kapitału i funkcjonowanie na giełdzie. Swoimi praktycznymi obserwacjami i opiniami podzielą się sami uczestnicy rynku w trakcie dwóch debat, na które zostali zaproszeni inwestorzy (godz. 11.30-12.30) oraz firmy notowane i przygotowujące się do debiutu na NewConnect (godz. 14.10 - 15.10).

Więcej informacji

Kontakt
Wydarzenia

Dziś jest 28 maja 2024

Zobacz wszystkie