Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
6 czerwca
do 14 czerwca
2011
Miasto:
Organizator:

Polish Private Equity Forum 2011

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Miejsce: Businessman Institute, Warszawa

Szczególny rodzaj inwestycji kapitałowych typu private equity cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów na całym świecie. Również w Polsce stał się trwałym elementem rynku kapitałowego i ważnym czynnikiem rozwoju polskiej gospodarki. Inwestycje na niepublicznym rynku są coraz częściej wykorzystywane do zwiększenia obrotu kapitałowego i poprawy bilansu spółki oraz do rozwijania nowych technologii i produktów.

Inwestorzy private equity pozytywnie oceniają perspektywy inwestycyjne w Europie Środkowo Wschodniej, w związku z czym planują nowe inwestycje. Według nich w niedługim horyzoncie czasowym mogą pojawić się duże transakcje, które przyciągną fundusze jeszcze nieobecne na polskim rynku, zwłaszcza w takich branżach jak telekomunikacja, handel, ochrona zdrowia.

Według licznych opinii Polska pozytywnie wyróżnia się na tle regionu. Wysoka ocena polskiego rynku przez fundudze PE to przede wszystkim zasługa dobrych wskaźników makroekonomicznych oraz stabilnego sektora bankowego.

Konferencja podzielona zostanie na sześć paneli tematycznych, podczas których uczestnicy będą mogli podzielić się wiedzą dotyczącą najistotniejszych aspektów PE tj: wypracowywanie najlepszych strategii inwestycyjnych, zwiększanie wartości spółek portfelowych oraz przygotowanie ich do pomyślnego wyjścia.

Możliwość rozeznania w branży PE to tylko jeden z licznych atutów spotkania. Udział w konferencji to znakomita okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych podczas nieformalnych dyskusji. Celem konferencji jest stworzenie warunków odpowiednich do prowadzenia konstruktywnych rozmów w komfortowym otoczeniu.
 
W forum mogą wziąć udział:

  • Prezesi Zarządów oraz Członkowie Zarządów odpowiedzialnych za kluczowe obszary działalności przedsiębiorstw
  • Managerowie zainteresowanych transakcjami wykupów
  • Zarządy spółek, które zrealizowały wykup menedżerski
  • Przedstawiciele instytucji finansowych: fundusze PE/VC, banków, funduszy i banków inwestycyjnych, biur maklerskich, towarzystw ubezpieczeniowych, OFE
  • Przedstawiciele firm doradczych

Więcej informacji