Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
1 marca
do 15 maja
2024
Miasto: Warszawa, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Sopot, Wrocław
Organizator: Polska Rada Biznesu

Ważne linki

Rusza nabór do największego ogólnopolskiego programu płatnych staży!

Studenci i absolwenci na staże! Od 1 marca 2024 r. studenci wszystkich rodzajów studiów i absolwenci do 30. roku życia mogą zgłaszać się do Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Do wyboru mają blisko 120 staży w ponad 50 firmach z 15 miast: od Sopotu po Przemyśl. Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie – od 4500 zł do 7500 zł za miesiąc.

Od 1 marca br. studentki i studenci wszystkich rodzajów studiów oraz absolwenci do 30. roku życia, mogą aplikować na staże w Programie Kariera. To organizowany przez Polską Radę Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach i branżach – największa tego typu inicjatywa w Polsce. W jednym miejscu znajdą oferty płatnych praktyk wszyscy ci, którzy myślą o przyszłości jako: analitycy, finansiści, HR-owcy, programiści i specjaliści IT, projektanci UX, specjaliści do cyberbezpieczeństwa, prawnicy, PR-owcy, marketerzy, specjaliści od mediów i reklamy, stratedzy biznesowi, logistycy, inżynierowie, specjaliści e-commerce, handlowcy i specjaliści od zakupów (procurment) czy osoby chcące pracować w zawodach kreatywnych albo zainteresowanych współpracą z influencerami.

Rekordowa edycja

 –  W tym roku oferujmy prawie 120 staży w ponad 50 firmach, co jest rekordowym wynikiem w ponad 20-letniej historii Programu Kariera – mówi Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. W 21. edycji Programu najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują staże w 15 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Krakowie Poznaniu, Przemyślu, Rzeszowie, Sopocie, Warszawie czy Wrocławiu. W niektórych firmach przewidziana jest także praca zdalna lub hybrydowa.

Elastyczne terminy, ale trzeba się spieszyć

Większość staży odbywa się w czasie wakacji, jednak pracodawcy podchodzą elastycznie do ustalania terminów, biorąc pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre z praktyk mają rozpocząć się już w marcu.

Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne będą trwały od pierwszego dnia naboru. Co ważne, w związku z tym, niektóre rekrutacje mogą zostać zamknięte wcześniej.

Atrakcyjne wynagrodzenie i szansa na dalszą pracę

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4500 zł do nawet 7500 zł za miesiąc stażu. Większość staży jest dla osób bez wcześniejszego doświadczenia zawodowego. Inne wymagają już wcześniejszych praktyk na koncie.

W 2023 r. co trzeci uczestnik Programu Kariera kontynuował współpracę z firmą, w której odbył wakacyjny staż.  

Program Kariera: nie taki zwykły staż

Program Kariera jest organizowany przez Polską Radę Biznesu od 21 lat. Przez ten czas jego absolwenci wyrobili sobie markę młodych specjalistów wartych zatrudnienia na odpowiedzialnych stanowiskach. Organizatorzy zaś wypracowali formułę, dzięki której oferowane staże są wyjątkowe.

Program Kariera oferuje uczestnikom więcej niż tylko możliwość poznania zawodu czy danej firmy. Uczestnicy zyskują holistyczne spojrzenie na biznes. Coraz więcej firm zapewnia młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z doświadczonymi osobami zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i dobrze zaplanowany harmonogram praktyk. Jakość staży weryfikowana jest w corocznym badaniu satysfakcji realizowanym przez zewnętrzną firmę – sami uczestnicy oceniają firmę, która ich zatrudniała.

 – Powtarzam to od lat i powtórzę raz jeszcze: czasy kserowania czy parzenia kawy na stażach dawno minęły! To praca, w której osoby rozpoczynające karierę mają zdobyć umiejętności, poznać swoje mocne strony oraz mieć szansę podejmować odpowiedzialne działania i, niekiedy, mają prawo popełniać błędy. To jak trening pilota: musi wiedzieć, jak i dokąd lecieć oraz sprawdzić się w różnych sytuacjach w kontrolowanych warunkach. Jeśli jako pracodawcy wesprzemy młodą osobę, wówczas nasza firma wzleci jeszcze wyżej – mówi Marian Owerko.

Staże dostępne są na programkariera.pl

 

O Programie Kariera

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu to ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą i najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce.

W bieżącej edycji 52 spółki oferują blisko 120 staży w 15 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Przemyślu, Rzeszowie, Sopocie, Warszawie czy Wrocławiu. Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 4500 zł do nawet 7500 zł za miesiąc stażu.

Więcej informacji na stronie programkariera.pl

Kontakt
Polska Rada Biznesu
Warszawa
Polska Rada Biznesu
Bydgoszcz
Polska Rada Biznesu
Gdańsk
Polska Rada Biznesu
Kraków
Polska Rada Biznesu
Sopot
Polska Rada Biznesu
Wrocław