Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
6 czerwca
do 7 czerwca
2011
Miasto:
Organizator:

Rynek finansowy 2011: Konkurencyjność. Efektywność. Wyzwania

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

W dniach 5-7 czerwca w hotelu w Nałęczowie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa "Rynek finansowy 2011 - Konkurencyjność. Efektywność. Wyzwania."

Doświadczenia ostatnich lat wciąż zmieniają światowy rynek finansowy, stawiając przed nim zupełnie nowe wyzwania. W obliczu pogłębiających się kryzysów finansów publicznych, rosnącego ryzyka destabilizacji walutowej, perspektyw wojen walutowych, dyskusje dotyczące efektywności mechanizmów rynku finansowego nabierają szczególnego znaczenia dla wszystkich jego uczestników.

Z różnych źródeł docierają ostrzeżenia, że sytuacja w Europie jest nadal niepokojąca, a przyszłość bardziej niepewna niż kiedykolwiek wcześniej. Rodzi to cały szereg wątpliwości, dotyczących uwarunkowań rozwoju i stabilności globalnego rynku finansowego oraz możliwości zapewnienia konkurencyjności instytucji finansowych w coraz bardziej dynamicznym otoczeniu. Pojawiają się pytania o naprawdę istotne czynniki sukcesu na rynku finansowym, na poziomie całego systemu i jego uczestników. Chcielibyśmy przyjrzeć się tym problemom w kontekście polskiego rynku finansowego z perspektywy teorii i praktyki finansów.

Celem naukowym konferencji jest przedstawienie wyników badań i podjęcie dyskusji w zakresie kluczowych kwestii związanych z perspektywami rozwoju polskiego i światowego rynku finansowego, zwłaszcza w kontekście powiązań rynku finansowego ze sferą realną, kierunków rozwoju rynku finansowego oraz strategii i instrumentów rynku finansowego.

Więcej informacji