Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
17 maja
do 24 maja
2017
Miasto: Warszawa
Organizator: Koło Naukowe Prawa i Gospodarki Chin, Uniwersytet Warszawski

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Już za kilka dni, dokładnie 17 maja 2017 r., rozpocznie się najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie akademickie w relacjach polsko-chińskich: projekt Warsaw – Beijing Forum: Youth for Business.

Warsaw – Beijing Forum: Youth for Business po raz czwarty będzie działać dla umacniania i dalszego rozwijania relacji między Polską a Chinami.

Wydarzenie zainauguruje uroczysta Konferencja Otwarcia, która będzie miała miejsce w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Listę gości uświetnią liczne osobistości ze świata dyplomacji oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów projektu. Główną osią tematyczną spotkania będzie panel dyskusyjny zatytułowany Sino-Polish cooperation: key industries, promising sectors, common ambitions. Udział w charakterze prelegentów potwierdzili m.in. Tomasz Pisula – Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Pan Bartosz Michalak – Prezes Polsko-Chińskiego Forum Współpracy.

Jak co roku przy tworzeniu agendy projektu, członkowie WBF starali się o zróżnicowanie tematyki spotkań, a równocześnie podjęli tematy perspektywiczne i ważne dla polsko-chińskiej współpracy. Delegacja z pekińskiego China University of Political Science and Law razem z przedstawicielami UW odbędzie wizytę w Sądzie Najwyższym, weźmie udział w wykładach dotyczących eksportu polskiej żywności do Chin oraz spotka się z Wicepremierem Mateuszem Morawieckim. Zaplanowane jest także wydarzenie otwarte – debata, podczas której uczestnicy będą rozważać gotowość Państwa Środka do przejęcia światowego przywództwa w świecie.

Zachęcamy do odwiedzania profili społecznościowych WBF.

O Warsaw-Beijing Forum:

Warszawę i Pekin dzieli 6 951 kilometrów, 3 ogromne państwa znajdujące się na dwóch kontynentach, 9 godzin i 25 minut lotu samolotem, 6 godzin różnicy czasowej, dwa różne języki, odmienna kultura, stopień rozbudowy linii metra, liczba ludności, upodobania mieszkańców – słowem: wszystko. A jednak 4 lata temu na Uniwersytecie Warszawskim powstał most łączący te dwa, z pozoru odmienne, światy.

Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business to nazwa studenckiego projektu, który od października 2013 r. z powodzeniem działa na rzecz budowy i wzmocnienia współpracy polsko-chińskiej. Członkowie przedsięwzięcia za swój cel uznają promocję polskiej kultury i biznesu w Państwie Środka, jak również rozpowszechnianie wiedzy o chińskim rynku i specyfice dalekowschodniej gospodarki w Polsce.

Państwo Środka konsekwentnie kroczy po miano światowego lidera, stając się potęgą gospodarczą i prekursorem trendów w dziedzinie nowoczesnych technologii. Polska dzięki dogodnemu położeniu na drodze Nowego Jedwabnego Szlaku (koncepcji nowej drogi handlowej łączącej Azję z Europą) stabilności gospodarczej, członkostwie w NATO, WTO oraz UE staje się wiarygodnym i dogodnym partnerem biznesowym dla chińskich inwestorów. To wszystko tworzy niepowtarzalne możliwości dla naszych przedsiębiorców i rozwoju rodzimej gospodarki. Ważne jest, aby Polska posiadała ekspertów rozumiejących specyfikę̨ Państwa Środka, którzy ułatwią budowanie stabilnej i owocnej współpracy z Dalekim Wschodem. Takich ludzi zrzesza właśnie Warsaw-Beijing Forum. Członkowie projektu umieją odnaleźć się w zaistniałej rzeczywistości, chcą ją współtworzyć, wykorzystywać szanse i pokonywać bariery dzielące kraje i kontynenty.

Współpracę merytoryczną i sponsorską udało się nawiązać z TP-Link, PwC, Narodowym Bankiem Polskim, Bankiem Światowym, Deloitte czy Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych.

Kontakt
Warszawa
Wydarzenia

Dziś jest 25 czerwca 2024

Zobacz wszystkie