Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
8 grudnia
2021
Miasto:
Organizator: E-nform

Whistleblowing Summit (online)

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

E-nform wraz z Rödl & Partner oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak wspierają podmioty prywatne i publiczne
we wdrażaniu rewolucyjnych zmian dotyczących sygnalistów

 

8 grudnia 2022 roku odbędzie się III edycja WHISTLEBLOWING SUMMIT, największej konferencji w Polsce poświęconej praktycznym aspektom funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów.

 

Patronem Honorowym konferencji jest Rzecznik Praw Obywatelskich oraz rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. dr hab. Maciej Żukowski

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

W poprzedniej edycji w konferencji uczestniczyło 1000 osób.

 

W programie: zagadnienia z obszaru prawa, technologii, psychologii, zarządzania, w tym m.in. dotyczące bezpieczeństwa sygnalistów oraz praktycznych aspektów wdrażania i zarządzania systemami zgłaszania nadużyć. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzielą się uznani w swoich branżach eksperci, w tym m.in.:

  • Witold Kowalski - mentor, konsultant, trener i CEO z trzydziestopięcioletnim doświadczeniem biznesowym. Wprowadził do Polski i zarządzał przez trzynaście lat Nike Poland, filią światowego lidera rynku sportowego.
  • dr hab. Grzegorz Makowski – doktor habilitowany socjologii, ekspert Forum Idei Fundacji im. Stefana Batorego, adiunkt w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym SGH
  • Kamil Furman – dyrektor działu prawnego i Compliance w Eurovia Polska S.A. Od kilku lat pełni rolę Compliance Officer’a dla wszystkich obszarów aktywności Eurovia w Polsce.

Ponadto, 9 grudnia br., pasjonaci i praktycy zagadnienia whistleblowingu będą mogli uczestniczyć w odpłatnych warsztatach  Whisteblowing Summit Practice Day, których gospodarzem będzie Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

 

Wiedza w obszarze ochrony sygnalistów jest wciąż niewielka, a jest to niezwykle istotny temat dla wszystkich podmiotów prawnych oraz publicznych i prywatnych organizacji. Chcemy edukować i uświadamiać. Chcemy przygotować firmy na nadchodzące zmiany – tak zrodził się pomysł na Whistleblowing Summit – mówią Rafał Hryniewicz, prezes zarządu E-nform Sp. z o.o. oraz Jarosław Kamiński adwokat, Associate Partner w Rödl & Partner.

 

Przypominamy, że do 17 grudnia ubiegłego roku wszystkie państwa Unii Europejskiej były zobowiązane do implementacji wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów. Do tego czasu wymogi prawa unijnego wdrożyć powinny także m.in. firmy zatrudniające od 250 pracowników oraz instytucje publiczne. Do 17 grudnia 2023 roku wymogami dyrektywy zostaną objęte także prywatne podmioty prawne liczące nie mniej niż 50 pracowników. To niebywała rewolucja dla podmiotów sektora prywatnego i publicznego w Polsce.

 

Whistleblowing Summit to wyjątkowa pod względem merytorycznym i technicznym konferencja online dla wszystkich poszukujących użytecznej wiedzy na temat skutecznego wdrożenia i utrzymania systemu dla sygnalistów. To wydarzenie szczególnie ważne dla przedstawicieli zarówno tych podmiotów, które dopiero stykają się tematyką ochrony sygnalistów, jak i tych aktualizujących i doskonalących istniejące systemy.

Celem konferencji jest nie tylko wyjaśnianie i promowanie idei związanej z ochroną osób zgłaszających naruszenia prawa, ale także dzielenie się doświadczeniami.

 

Strona konferencji i rejestracja: www.whistleblowingsummit.pl

Bezpłatna konferencja w formie online odbędzie się 8.12.2022 r. w godzinach 9:00-17:30

Bonus –  9 grudnia br., pasjonaci i praktycy zagadnienia whistleblowingu będą mogli uczestniczyć w warsztatach  Whisteblowing Summit Practice Day, których gospodarzem będzie Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

 

Nadal można skorzystać z przygotowanej przez organizatorów oferty sponsorskiej.