Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
9 kwietnia
do 10 kwietnia
2016
Miasto: Kraków
Organizator: KN Prawa Podatkowego UJ

X Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego. Status podatnika w prawie podatkowym

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

W dniach 9–10 kwietnia odbędzie się w Krakowie X Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego pt. Status podatnika w prawie podatkowym, organizowana przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ogólnopolska konferencja podatkowa to sztandarowy i najbardziej prestiżowy projekt Koła. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych tematyce podatków w Polsce, ciesząca się ogromną popularnością i renomą. Corocznie biorą w niej udział największe autorytety nauki i praktyki prawa podatkowego w Polsce.

Tematem tegorocznej konferencji uczyniliśmy status podatnika w prawie podatkowym, chcąc przy tym zwrócić uwagę całego naukowego środowiska na to, na ile mocną pozycję ma on w polskim ustawodawstwie. Pragniemy przy tym scharakteryzować rozwiązania wypracowane w ciągu 25 lat wolności gospodarczej, jego pozycję, obowiązki i prawa. Chcielibyśmy skłonić uczestników konferencji do refleksji i porównań na tle podatkowego prawa międzynarodowego. Jest to zagadnienie wyjątkowo aktualne ze względu na nowelizacje prawa podatkowego, w szczególności ordynacji Podatkowej.

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie studentów tematyką prawa podatkowego i zdając sobie sprawę z tego, jak dużą część spośród słuchaczy konferencji należy do tej właśnie grupy, postanowiliśmy wybrać temat, który przybliży im proces kształtowania gałęzi prawa, którą jest prawo podatkowe oraz wpływ wywierany na jej rozwój przez orzecznictwo, bieżącą sytuację ekonomiczną, poglądy doktryny i nurty polityczne. Chcemy również unaocznić mnogość dróg, którymi kierować się może ewolucja polityki fiskalnej państwa. Uważamy za celowe ukazanie aspektów rozwojowych prawa podatkowego młodym osobom, które w przyszłości mogą mieć wpływ na jego kształtowanie. Dla praktyków i teoretyków prawa podatkowego chcemy zaś stworzyć okazję do podsumowań i refleksji, skonfrontowania swojej wiedzy z najnowszymi poglądami doktryny oraz otworzyć pole do wymiany poglądów i prowadzenia dyskusji.

Wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się m. in. przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof. dr hab. Witold Modzelewski, Sędzia NSA, dr Artur Mudrecki, prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski; goście z zagranicy m. in. prof. Petr Mrkyvka (czeski wykładowca, konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Brnie), jak również przedstawiciele praktyki, w tym Tomasz Michalik czy Jerzy Martini oraz reprezentanci innych sponsorów konferencji.

Konferencja objęta została patronatem honorowym Naczelnego Sądu Administracyjnego, Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz przez Panią Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, prof. Krystynę Chojnicką. Patronem merytorycznym jest zaś prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, opiekun naukowy Koła Naukowego Prawa Podatkowego, co podkreśla jej najwyższy poziom naukowy.

Sponsorami konferencji są firmy Deloitte, EY, KPMG, PwC, Crido Taxand, kancelaria MDDP oraz Małopolski Instytut Studiów Podatkowych. Konferencja objęta została patronatem medialnym przez wydawnictwo C.H.Beck, wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawnictwo Od.Nowa, wydawnictwo Forum Doradców Podatkowych, miesięcznik Przegląd Podatkowy, miesięcznik Edukacja Prawnicza oraz serwis Taxfin.pl, Karierawfinansach.pl, Pit.pl, Portal FK.

Więcej informacji o konferencji oraz rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie internetowej: www.podatki.confer.uj.edu.pl oraz na stronie konferencji na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/konferencjapodatkowatbspuj.

Zgłoszenia rejestracyjne przyjmujemy do 8 kwietnia 2016 r.

Koszt uczestnictwa w konferencji to 250 zł (z opłaty zwolnieni są studenci i doktoranci). Szczegóły rejestracji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie organizatora. Liczba miejsc ograniczona. 

Z racji corocznego organizowania konferencji zapraszamy również w imieniu organizatorów do śledzenia na bieżąco strony wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/konferencjapodatkowatbspuj, na której zamieszczane są najnowsze informacje organizacyjne.

Kontakt
Kraków
Wydarzenia

Dziś jest 29 marca 2023

31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
10 maja 2023 - 11 maja 2022
III Forum CFO STRATEGIES
17-18 maja 2023
Konferencja Strategie HR
Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia