Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
17 maja
do 19 maja
2019
Miasto: Kraków
Organizator: Krakowska Szkoła Biznesu UEK

XV Międzynarodowy Kongres MBA

Kongres to największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA. Wydarzenie to ma na celu przede wszystkim budowę aktywnej platformy współpracy, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy i horyzontów. O specyfice Kongresu decyduje łączenie wystąpień naukowców z polskich i zagranicznych uczelni oraz czołowych ekspertów i ekonomistów. W Kongresie co roku uczestniczą menedżerowie wyższego i średniego szczebla legitymujący się tytułem Master of Business Administration, Dyrektorzy Programów MBA oraz naukowcy z polskich i zagranicznych uczelni. Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jako organizator dąży do tego, aby coroczne spotkania kongresowe na stałe wpisały się w kalendarz każdego menedżera MBA.

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: BPO/SSC

Myśl przewodnia – Teoria chaosu – wartość (nie)zależności?

„Chaos jest czymś pożądanym, stanowi bowiem impuls kreatywności dla przedsiębiorstwa”

Istnieje ścisłe powiązanie między uporządkowaniem a chaosem. Stan dotychczas stały prowadzi do innego w procesie dynamicznych przemian. To, co powszechnie uważa się za nieskomplikowane, staje się skomplikowane i na odwrót. Zjawiska, które na pozór wydają się pozbawione struktury i przypadkowe mogą – zgodnie z teorią chaosu deterministycznego – podlegać bifurkacji. Z kolei nieliniowość zachodzących procesów, ich dynamika i nadwrażliwość powodują wystąpienie zależności znanych obecnie pod nazwą „efektu motyla”.

Czy posłużenie się zatem elementami teorii chaosu może stanowić inspirację w zakresie interpretacji zjawisk zachodzących w bieżącym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa? Jak wykorzystać ów impuls kreatywności? Czy i dlaczego świadomość pozytywnych efektów występowania chaosu może pomóc w efektywnym zarządzaniu przedsiębiorstwem? Jaki ma wpływ na planowanie, motywowanie, kontrolę czy finanse? Czy układy chaotyczne charakteryzują się większą efektywnością niż układy uporządkowane? A zatem czy warto utrzymywać przedsiębiorstw/organizacje w stanie permanentnego wzburzenia?

To tylko niektóre z pytań na które będziemy poszukiwać odpowiedzi podczas XV Kongresu MBA Teoria chaosu – wartość (nie) zależności.

 

XV Międzynarodowy Kongres MBA to:

  • Panele tematyczneprowadzone przez wybitnych specjalistów ze świata nauki i biznesu.
  • Study Visitstradycją jest, że Kongres MBA rozpoczyna się od Study Visits, czyli odwiedzin firm zlokalizowanych w okolicach Krakowa. Uczestnicy Kongresu mają możliwość posłuchania i  zobaczenia jak na co dzień funkcjonują wizytowane przedsiębiorstwa. Wizyty studyjne są idealną okazją do poznania procesów oraz tajników sukcesu dynamicznie rozwijających się firm w regionie.
  • Warsztaty biznesoweUczestnicy Kongresu mają również okazję do wzięcia udziału w części warsztatowej. Spotkania prowadzą trenerzy z wysokim poziomem wiedzy merytorycznej oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. To świetna okazja do treningu własnych umiejętności i  zdobycia nowych kompetencji, a dzięki interdyscyplinarnym grupom oraz szerokiemu przekrojowi branż jakie spotykają się na Kongresie  to również szansa na zdobycie nowych doświadczeń.
  • Networking – Kongres to przede wszystkim okazja do swobodnych rozmów, nawiązywania kontaktów biznesowych, dyskusji zarówno o świecie współczesnym, jak również planach rozwoju na przyszłość. Wydarzeniem zamykającym pierwszy dzień Kongresu jest uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną. Natomiast zwieńczeniem Kongresu, podobnie jak w latach poprzednich organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, koło Krakowa  Turniej KSB UEK Golf Cup 2019 połączony z Akademią Golfa dla początkujących oraz piknikiem rodzinnym.

Dodatkowe informacje o Kongresie dostępne są na stronie internetowej: www.kongresMBA.pl

Zapraszamy również do polubienia naszego fanpage na Facebooku:

www.facebook.com/KongresMBA/  

 

Kontakt:

Kacper Dziarmaga

Koordynator XV Międzynarodowego Kongresu MBA

e-mail: kongres@uek.krakow.pl

tel.: 012 293 74 11

(Informacje organizatora)

Kontakt
Krakowska Szkoła Biznesu UEK
Uniwersytet Ekonomiczny
Rakowicka 27
31-510 Kraków
Wydarzenia

Dziś jest 25 czerwca 2021

11-12 października 2021
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Zobacz wszystkie

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Warszawa 11 października
11 października Warszawa
Ogranizator Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV)
Kategoria
Kontroling

Podobne wydarzenia

Pod patronatem
KarierawFinansach.pl
XV Kongres ICV POLSKA (CIA 2021)
Warszawa 11 października
11 października Warszawa
Ogranizator Międzynarodowe Stowarzyszenie Controllerów (ICV)
Kategoria
Kontroling