Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
5 listopada
do 6 listopada
2014
Miasto: Warszawa
Organizator: ELSA

XV Ogólnopolska Konferencja Podatkowa

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland zaprasza na XV jubileuszową edycję Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej, która odbędzie się w dniach 5-6 listopada 2014 r. w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Wydarzenie jest jednym z głównych projektów Stowarzyszenia, który odbywa się cyklicznie. Konferencja co roku przyciąga wybitnych przedstawicieli kadry naukowej, pracowników organów podatkowych, doradców podatkowych, jak również rzeszę studentów zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się dziedziną prawa, jaką jest niewątpliwie prawo podatkowe.

Temat tegorocznej Konferencji to: „Zasady ogólne prawa podatkowego, a ochrona praw podatnika”. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy najwybitniejszych znawców prawa podatkowego, którzy przybliżą publiczności praktyczne i społeczne zagadnienia związane z tematyką projektu, np.

  • dr Adam Bartosiewicz "Zasada zaufania, czy raczej strukturalna nieufność jako podstawa polskiego systemu podatkowego"
  • prof. Witold Modzelewski „Nadużycia uprawnień prawnopodatkowych w świetle zasad ogólnych prawa podatkowego”
  • dr Aleksander Werner „Opcje podatkowe dla przedsiębiorców w podatkach dochodowych”

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Konferencji, gdzie można znaleźć szczegółową agendę oraz notatki biograficzne prelegentów – www.okp.elsa.org.pl.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs na wystąpienie adresowany do studentów i doktorantów wszystkich Wydziałów Prawa i Administracji działających w kraju szczególnie zainteresowanych dziedziną prawa podatkowego. Polega on na przygotowaniu abstraktu referatu nt. „Karta Praw Podatnika – charakter i zasadność wprowadzenia”.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne pod adresem www.okp.elsa.org.pl/konkurs. Termin wysyłania prac kończy się 22.10.2014 r. o godz. 22:59. Szczegóły również na Facebooku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych.

ELSA, czyli The European Law Students' Association, to największa niezarobkowa, niepolityczna organizacja zrzeszająca studentów prawa i młodych prawników z 43 krajów w Europie. W samej Polsce działamy w  16 miastach, na Wydziałach Prawa i Administracji, szerząc idee sprawiedliwego świata i wzajemnego szacunku.

Kontakt
Warszawa
Wydarzenia

Dziś jest 16 czerwca 2024

Zobacz wszystkie