Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
11 kwietnia
do 12 kwietnia
2024
Miasto: Kraków
Organizator: Koło Naukowe Prawa Podatkowego TBSP UJ

Ważne linki

XVII Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII edycji Ogólnopolskiej Konferencji Prawa Podatkowego, która odbędzie się 11-12 kwietnia 2024 roku. Jest to najważniejsze wydarzenie Koła, tradycyjnie przygotowywane przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego TBSP UJ od 2007 roku.

Typ wydarzenia: Seminaria i konferencje
Kategoria: Podatki

Konferencja jest zaplanowana w systemie hybrydowym: w formie stacjonarnej – w auli głównej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz w formule online – transmisja na platformie YouTube.

 

W tegorocznej edycji Konferencji przewidziano, że przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję przyjrzeć się zagadnieniom prawa podatkowego z dwóch perspektyw: krajowej (pierwszy dzień) oraz międzynarodowej (dzień drugi). Taka struktura pozwoli na pełniejsze zrozumienie wszechstronności tematyki prawa podatkowego oraz ukaże, jak szeroki zakres zagadnień mieści się w jego pojęciu. Tematyka paneli została starannie dobrana, aby umożliwić uczestnikom pogłębienie wiedzy w wybranych obszarach prawa podatkowego.

 

W tym roku, w ramach Konferencji, chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na prawa podatnika, które naszym zdaniem stanowią jeden z fundamentów demokratycznego państwa prawa. Świadomość praw podatnika jest bowiem kluczowa dla zapewnienia przejrzystości i sprawiedliwości w stosowaniu prawa podatkowego. W związku z tym, temat przewodni Konferencji brzmi: "Prawa podatnika. Aspekty teoretyczne, systemowe i praktyczne", a zagadnienie to będzie w mniejszym lub większym stopniu omawiane w ramach wszystkich paneli.

 

W tegorocznej edycji podjęliśmy się także ambitnej przebudowy wielu aspektów Konferencji, wprowadzając nowe formaty paneli oraz poszerzając perspektywę poruszanych zagadnień poprzez udział zagranicznych prelegentów. Pozostając wierni naszemu nadrzędnemu celowi szerzenia zainteresowania prawem podatkowym oraz pogłębiania wiedzy z tego zakresu, skierowaliśmy naszą uwagę nieco w stronę praktyki, nie tracąc przy tym na merytorycznym poziomie wydarzenia. 

 

Jak co roku, na konferencję zostali zaproszeni wybitni eksperci z dziedziny prawa podatkowego. Kolejne edycje Konferencji od lat gromadzą studentów, doktorantów, praktyków prawa podatkowego oraz osoby zainteresowane karierą w doradztwie podatkowym z całej Polski. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do wymiany poglądów między specjalistami z branży podatkowej i od samego początku swojego istnienia przyciąga rzesze słuchaczy zainteresowanych zagadnieniami podatkowymi.

 

Udział w Konferencji jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy jednak o zgłoszenie uczestnictwa biernego poprzez formularz: https://forms.office.com/e/7htUZYHZ3n?origin=lprLink.

 

Więcej informacji na temat Konferencji znajduje się na social media Koła: https://fb.me/e/6CsT686to oraz na stronie internetowej: https://knpp.tbsp.wpia.uj.edu.pl/-ogolnopolska-konferencja-prawa-podatkowego.

 

Patronat medialny nad konferencją objęły: portal Magiczny Kraków, Kariera w Finansach, Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska oraz miesięcznik „Przegląd Podatkowy”.

Kontakt
Koło Naukowe Prawa Podatkowego TBSP UJ
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Gołębia 24
31-007 Kraków