Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
26 października
do 27 października
2023
Miasto: Warszawa
Organizator: Fundacja Języka Polskiego

Kongres Efektywnej Komunikacji

Osiem debat, siedem szkoleń, a także wiele okazji do wymiany doświadczeń – tak w skrócie przedstawia się premierowa edycja Kongresu Efektywnej Komunikacji. W programie Kongresu znalazły się rozmowy na temat prostego języka, efektywności komunikacji i dostępności informacyjno-komunikacyjnej w różnych branżach – między innymi ubezpieczeniowej, bankowej, medycznej czy prawnej

Typ wydarzenia: Spotkania

Pracownicy wracają do biur po wakacyjnych wojażach – sezon urlopowy dobiega końca. A gdyby tak wejść w ten czas z nowymi kompetencjami? Fundacja Języka Polskiego przygotowała propozycję dla wszystkich, którzy zajmują się lub są zainteresowani prostym językiem, efektywnością komunikacji oraz dostępnością informacyjno-komunikacyjną. 26 i 27 października 2023 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie oraz budynku dydaktycznym Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55 odbędzie się pierwsza edycja Kongresu Efektywnej Komunikacji. Na uczestników czekają dwa rodzaje wydarzeń: pierwszego dnia odbędą się debaty eksperckie, natomiast drugi dzień to czas na zróżnicowane szkolenia realizowane w dwóch turach

– Każda osoba biorąca udział w Kongresie będzie mogła zdecydować, w których jego częściach weźmie udział i co najlepiej odpowie jej potrzebom. Debaty, które odbędą się pierwszego dnia, widzimy jako okazję, aby merytorycznie, rzeczowo i otwarcie porozmawiać zarówno o teraźniejszości – dobrych praktykach komunikacyjnych, jak i o przyszłości – wyzwaniach, które stoją przed nami, gdy upraszczamy język. Rozmowy będą też solidną dawką wiedzy, którą w przystępny sposób przekażą nasi eksperci. Zdobyte informacje będzie można przekuć na konkretne umiejętności drugiego dnia, kiedy to przeprowadzimy aż siedem różnych szkoleń. Wierzę, że Kongres da nowy bodziec, aby na co dzień robić jeszcze więcej na rzecz precyzji, prostoty, jasności i empatyczności przekazu – mówi Katarzyna Osior-Szot z Fundacji Języka Polskiego, koordynatorka Kongresu Efektywnej Komunikacji.

Organizatorzy zapraszają na Kongres osoby, które zawodowo zajmują się prostym językiem, efektywnością komunikacji oraz dostępnością informacyjno-komunikacyjną. Wartościowe dla siebie treści znajdą na nim również wszyscy, którzy wiążą swoją przyszłość z tą tematyką – właśnie wchodzą na rynek pracy lub chcą się przebranżowić.

Znamy już tematykę poszczególnych spotkań w trakcie Kongresu. Wśród nich są na przykład: Prosty język – teraźniejszość. Źródła, praktyka, krytyka, Komunikacja w czasach informatyzacji i botyzacji czy Jak stać się specjalistą od prostego języka i wejść na prostojęzyczny rynek pracy. Drugiego dnia Kongresu odbędą się szkolenia. Do wyboru jest aż siedem tematów realizowanych w dwóch turach, więc każdy będzie mógł wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie szkoleniach. A oferta jest naprawdę bogata: znajdą w niej coś dla siebie zarówno ci, którzy zaczynają przygodę z prostojęzycznością (m.in. Dekalog prostego języka), jak i te osoby, które znają już prosty język, a teraz szukają nowych inspiracji lub specjalizacji (m.in. UX writing w praktyce – czyli jak pisać teksty proste i przyjazne użytkownikom czy Piszemy tekst ETR – łatwy do czytania i zrozumienia).

Udział w wydarzeniu jest płatny. Bilet na pierwszy dzień Kongresu kosztuje 299 zł brutto. Koszt pojedynczego szkolenia podczas drugiego dnia to 149 zł brutto. Bilety można kupić na stronie Kongresu: www.kongresefektywnejkomunikacji.pl. W ramach biletu organizatorzy zapewniają też materiały merytoryczne po debatach i szkoleniach, pakiet powitalny, catering oraz zaświadczenie, które potwierdzi uczestnictwo w Kongresie.

Kontakt
Fundacja Języka Polskiego
Dobra 55
05-075 Warszawa