Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
10 lutego
2021
Miasto:
Organizator: MARS

Mars Open Talks #4. Finanse

Zastanawiasz się, jak w globalnej firmie funkcjonuje dział finansów i jak łączy interesy innych działów? Chcesz dowiedzieć się, które umiejętności przydatne w pracy w finansach możesz ćwiczyć każdego dnia? Ciekawi Cię, co się dzieje z gotówką w korporacjach i chcesz dowiedzieć się, jakie nawyki możesz od nas przejąć w zarządzaniu swoim domowym portfelem?

Typ wydarzenia: Spotkania

Jeśli na wszystkie powyższe pytania odpowiadasz twierdząco, Mars Open Talks #4 jest dla Ciebie! Nasi trenerzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą, a Ty będziesz mieć okazję zadania im pytań w trakcie sesji Q&A. Naszym celem jest pokazanie, jak wygląda praca w finansach w branży FMCG!

Link do rejestracji 👉 http://bit.ly/mars-open-talks-4-rejestracja

Wydarzenie odbywa się online już 10 lutego o 16:00! Link do transmisji otrzymasz mailowo w dniu wydarzenia.

WYKŁADY:

TALK 1: Finanse w globalnej firmie, czyli jak to naprawdę wygląda?

Mars to globalna firma z rozbudowaną siecią sprzedaży, mocnym marketingiem i fabrykami, których funkcjonowanie wspierają wykwalifikowani inżynierowie.
Zastanawialiście się kiedyś, kto to wszystko spina? MY. Ludzie od liczb, podsumowań, balansów, którzy rozumieją różnicę pomiędzy finansami rynkowymi a finansami fabrycznymi. Wiemy, co się dzieje na rynku, wiemy też, co się dzieje we wszystkich naszych fabrykach. Udowodnimy Wam, że finanse to nie tylko Ustawa o Rachunkowości czy sprawozdania finansowe. Pokażemy Wam, czemu nasz dział odgrywa kluczową rolę w procesie podejmowania przemyślanych decyzji biznesowych i jak ważne jest to, co robimy pomiędzy 9:00 a 17:00 od poniedziałku do piątku.

Trenerzy:
Justyna Chmielewska (Royal Canin Europe)
Łukasz Blukacz (Royal Canin Europe)

TALK 2: Cash is king, czyli skąd brać pieniądze i jak je mądrze wydawać?

Gotówka. Każdy chciałby jej mieć pod dostatkiem. Nawet tak duża firma jak Mars pracuje każdego dnia nad tym, by ilość gotówki utrzymywała się na odpowiednim poziomie.
W naszym wystąpieniu opowiemy Wam o tym, jaką rolę pełni gotówka w funkcjonowaniu biznesu. Na prostych przykładach pokażemy analogię pomiędzy domowym budżetem a budżetem wielkiej międzynarodowej korporacji. Wyjaśnimy, jak mądrze zarządzać wpływami i wydatkami, aby nie zostać z pustym kontem na koniec miesiąca oraz dlaczego tak ważna jest zasada Wolności spośród naszych Pięciu Zasad. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak gotówka łączy się z rachunkiem zysków i strat oraz bilansem.
Na koniec podpowiemy Wam, jaką wiedzę i umiejętności warto zbudować, żeby odnieść sukces jako finansista. Do zobaczenia!

Trenerki:
Emilia Herman-Szulc (Mars Wrigley)
Aleksandra Babul (Mars Wrigley)

(informacja organizatora)

Kontakt
MARS
Wydarzenia

Dziś jest 22 marca 2023

22-31 marca 2023
B in Banking 2023
27 marca 2023 - 28 lutego 2023
Capital Market Days 2023
31 marca 2023
Studencki Nobel 2023
Zobacz wszystkie