Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
19 maja
do 21 maja
2023
Miasto: Kraków
Organizator: Krakowska Szkoła Biznesu UEK

XIX Międzynarodowy Kongres MBA

Nasz patronat
Typ wydarzenia: Spotkania

XIX Międzynarodowy Kongres MBA

Degrowth as the New Normal – Perspectives and Opportunities

19 – 21 maja 2023 r.

Międzynarodowy Kongres MBA organizowany przez Krakowską Szkołę Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to największe w Polsce wydarzenie integrujące środowisko studentów i absolwentów studiów MBA oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla z różnych branż. W poprzednich edycjach Kongresu corocznie uczestniczyło ponad 200 osób. Organizatorzy spodziewają się podobnej frekwencji podczas tegorocznego wydarzenia. W tym roku tematem przewodnim jest ”Degrowth as the new normal – perspectives and opportunities”.

Podczas wydarzenia poruszane będą aktualne tematy związane z degrowth, czyli koncepcją opartą na zrównoważonym rozwoju, którego celem jest zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych, poprawa jakości życia i ograniczenie wzrostu gospodarczego. Uczestnicy Kongresu będą mieli okazję spotkać się z praktykami, ekspertami, przedsiębiorcami oraz naukowcami, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat degrowth i zrównoważonego rozwoju w biznesie. W ramach wydarzenia odbędą się dyskusje panelowe, podczas których uczestnicy będą mieli szansę zadawać trudne pytania i wspólnie szukać odpowiedzi.

XIX Międzynarodowy Kongres MBA obejmuje 3 panele tematyczne:

  1. Unpacking Degrowth for Business
  2. Degrowth Management
  3. Degrowth Marketing

Międzynarodowy Kongres MBA to jednak nie tylko panele! Na uczestników czekają między innymi:

Round-tables sessions – podczas tegorocznej edycji zostanie wprowadzona nowa forma sesji o nazwie Round-tables sessions, podczas których uczestnicy będą mieli okazję do wzięcia udziału w dyskusjach i wymianie doświadczeń na wybrany temat. Sesje Round-tables to forma moderowanej debaty, która skupia się na dialogu między uczestnikami, a nie na prezentacjach ekspertów. Podczas Kongresu będą odbywać się różne sesje Round-tables, które skupią się na zagadnieniach związanych z edukacją i biznesem. W każdej z sesji uczestnicy będą mieli okazję do przedstawienia swojego punktu widzenia i omówienia tematu w grupie, co pozwoli na lepsze zrozumienie różnych perspektyw i poglądów.

Study Visits –  tegoroczny Kongres zapewnia uczestnikom wiele wspaniałych opcji wycieczek studyjnych do wyboru. Jedną z propozycji jest wizyta w Winnicy Jura, gdzie można spróbować lokalnych win i poznać proces produkcji. Inną opcją jest wyjazd na Strzelnicę, gdzie można spróbować swoich sił w strzelaniu i posłuchać ciekawych historii o tej dziedzinie. Jednakże, to nie wszystko, co mamy do zaoferowania! W tym roku, nowością na liście wycieczek jest Muzeum Obwarzanka, gdzie uczestnicy będą mogli poznać historię i tradycję słodkiej bułki krakowskiej oraz jej regionalne odmiany. A dla tych, którzy chcieliby poznać unikalną architekturę z czasów PRL-u, proponujemy wycieczkę do Nowej Huty. Wizyty studyjne to nie tylko sposobność do poznania procesów i tajników sukcesu w biznesie, ale także do wzbogacenia swojego życia kulturalnego i poznania nowych miejsc.

Warsztaty – nasi uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w części praktycznej prowadzonej przez trenerów z bogatym doświadczeniu zawodowym. Kongres stanowi świetną okazję do dalszego doskonalenia swoich umiejętności i poszerzania horyzontów dzięki zajęciom warsztatowym, w których uczestniczą reprezentanci różnych branż.

Networking & Gala Dinner – podczas Kongresu uczestnicy będą mieli możliwość wymiany myśli i doświadczeń podczas swobodnych dyskusji oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Ważnym wydarzeniem podczas pierwszego dnia będzie uroczysta Gala Dinner połączona z aukcją charytatywną. W tym roku licytowane będą między innymi dzieła sztuki oraz przedmioty o szczególnej wartości historycznej. Będzie to również doskonała okazja do dobrej zabawy na parkiecie oraz podziwiania specjalnie przygotowanego pokazu iluzjonistycznego.

Wyjątkowym wydarzeniem zamykającym Kongres będzie piknik rodzinny organizowany na terenie Royal Kraków Golf & Country Club w Ochmanowie, koło Krakowa. Podczas pikniku będą oferowane lekcje golfa dla początkujących, a także Turniej KSB UEK Golf Cup dla osób, które już umieją skutecznie kierować piłeczkę do dołka.

Do zobaczenia 19–21 maja 2023!

https://kongresmba.uek.krakow.pl/