Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
8 maja
2024
Miasto: Łódź
Organizator: CRIDO

Ważne linki

Konkurs dla studentów na najlepszą glosę podatkową

Jak co roku, CRIDO łączy siły z Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego, aby zaproponować studentom udział w Konkursie na najlepszą glosę do orzeczenia NSA, WSA, TK albo TSUE w sprawach podatkowych.

Typ wydarzenia: Targi pracy

Wystąp o swoją przyszłość!

Konkurs dla studentów na najlepszą glosę podatkową.

Termin: 8 maja 2024 r.

Miejsce: Uniwersytet Łódzki

Różne są formy prawniczego dialogu – jednym z nich jest glosa. Ten naukowy komentarz do orzeczenia sądowego skupia się głównie na jego analizie. Jeżeli chcesz się poczuć jak elitarny średniowieczny glosator, ale jednocześnie myślisz o całkowicie współczesnej karierze w konsultingu, to nasz konkurs jest właśnie dla Ciebie.

W Konkursie mogą brać udział studenci studiów licencjackich, magisterskich i podyplomowych krajowych uczelni wyższych kierunków: prawo, administracja, prawo podatkowe, doradztwo podatkowe, ekonomia, finanse i rachunkowość lub rachunkowość, w tym również studenci, którzy brali udział w konkursie na najlepszą glosę w 2023 r. 

Konkurs obejmuje przygotowanie glosy — indywidualnie lub w zespole maksymalnie trzyosobowym — oraz jej prezentację podczas finału 8 maja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dwa webinary, które pomogą w przygotowaniu się do napisania pracy. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest uczestnictwo w przynajmniej jednym z nich. Udział w nich jest bezpłatny.

Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody zarówno pieniężne jak i książkowe.

Termin zapisów upływa 29 marca 2024 r.

Przydatne linki:

https://crido.pl/konkurs-na-najlepsza-glose-podatkowa/ - oficjalna strona konkursu, na której można zapisać się na towarzyszące wydarzeniu webinary, oraz znaleźć link do zgłoszeń

https://www.facebook.com/groups/konkursnaglose/ - grupa facebookowa z aktualnościami o konkursie

O organizatorach:

CRIDO to polska firma konsultingowa, której głównym zadaniem jest pomaganie biznesom w ich rozwoju i wzroście. Od ponad 18 lat zapewniają przedsiębiorcom wsparcie podatkowe i prawne, ale także to z zakresu pozyskiwania dotacji, digitalizacji biznesów czy kompleksowej obsługi transakcji fuzji i przejęć. CRIDO to kilkanaście lat doświadczenia w doradzaniu klientom jak poprawnie zarządzać funkcją podatkową oraz jak radzić sobie w trudnych i skomplikowanych sytuacjach czy postępowaniach podatkowych, w których również reprezentują różne podmioty.

Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych, stanowi jednostkę organizacyjną Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Podstawowa działalność CDSP obejmuje gromadzenie dokumentacji (tzn. publikacji: książek i czasopism, tekstów aktów prawnych, orzeczeń sądowych) dotyczących polskiego, europejskiego i międzynarodowego prawa podatkowego (biblioteka Centrum jest największą specjalistyczną biblioteką podatkową w Polsce); prowadzenie badań w dziedzinie krajowego, europejskiego i międzynarodowego prawa podatkowego; organizowanie konferencji i seminariów; organizowanie konkursów; prowadzenie Podyplomowych Studiów Prawa Podatkowego; wydawanie czasopisma „Kwartalnika Prawa Podatkowego” oraz wspieranie badań naukowych w dziedzinie opodatkowania prowadzonych przez pracowników naukowych i studentów.

Kontakt
CRIDO
Uniwersytet Łódzki
prez. Gabriela Narutowicza 68
90-136 Łódź
Wydarzenia

Dziś jest 24 maja 2024

Zobacz wszystkie