Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.
Wydarzenie archiwalne
7 marca
2024
Miasto: Warszawa
Organizator: SKN Konsultingu SGH

Zapraszamy na największy event konsultingowy w Polsce!

Maraton Firm Konsultingowych: projekt łączy liczne grono studentów w różnym wieku, przybliżając im charakterystykę pracy oraz perspektywy zatrudnienia w czołowych firmach konsultingowych i doradczych działających w Polsce.

Typ wydarzenia: Targi pracy

Maraton Firm Konsultingowych jest inicjatywą organizowaną przez Studenckie Koło Naukowe Konsultingu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Projekt łączy liczne grono studentów w różnym wieku, przybliżając im charakterystykę pracy oraz perspektywy zatrudnienia w czołowych firmach konsultingowych i doradczych działających w Polsce. Już po raz 27. członkowie zespołu projektowego oferują studentom możliwość zgłębienia tematyki konsultingu poprzez udział w największych w Polsce targach oraz modułach. Dzięki ich zaangażowaniu, każdego roku wielu młodych ludzi odnajduje swoją przyszłą ścieżkę zawodową związaną z szeroko pojętym konsultingiem oraz pokrewnymi dziedzinami.

 

Głównym punktem programu jest Wioska Targowa łącząca wiodące firmy konsultingowe na Auli Spadochronowej SGH. Powstają tam liczne stanowiska największych i najbardziej renomowanych firm branży, takich jak EY, KPMG, Altman Solon, Mastercard czy Arthur D. Little. Co najważniejsze, każdy student odwiedzający wioskę ma okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami tych liderów konsultingu, zadawania im nurtujących pytań czy też poszukiwania wymarzonych miejsc na praktyki. Jest to doskonała okazja na nawiązanie cennych kontaktów!

 

Jednak Wioska Targowa to tylko część bogatego programu MFK. W ramach projektu organizowane są również trzy moduły dostarczające studentom praktycznej wiedzy.
Pierwszy z nich to Speed Dating, czyli krótkie rozmowy z przedstawicielami firm partnerskich, podczas których można zasięgnąć profesjonalnej porady czy omówić swoje własne CV. Kolejny panel to Mock Interviews, czyli symulacje rozmów kwalifikacyjnych, prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników firm. To świetna okazja dla osób nie mających dotychczas żadnego doświadczenia w rekrutacji do firm. Ostatnim modułem są słynne Case Studies, a zatem studia przypadków, podczas których uczestnicy mierzą się z rzeczywistymi problemami spotykanymi w firmach na co dzień i ostatecznie opracowują efektywne rozwiązania oraz strategie o praktycznym zastosowaniu w świecie biznesu.

 

Podczas ubiegłorocznej edycji zespół projektowy nawiązał współpracę z dwunastoma czołowymi firmami konsultingowymi, a w tym roku nie zamierza zwalniać tempa. Członkowie zespołu MFK dążą do dynamicznego rozwoju projektu oraz zdobycia rozgłosu w polskim świecie biznesu. Wyjątkowy charakter tegorocznej XXVII edycji Maratonu Firm Konsultingowych podkreśla motyw przewodni - Aleja Gwiazd. W końcu, to już 7 marca Szkoła Główna Handlowa w Warszawie ugości topowe firmy konsultingowe, które niczym hollywoodzkie gwiazdy zabłysną w bramach uczelni.

 

Organizując Maraton Firm Konsultingowych, członkowie zespołu projektowego chcą utrzymać renomę jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń wśród społeczności studenckiej w Polsce. Zespół MFK pragnie przyczynić się do realnego rozwoju młodych osób oraz wspierać je w podejmowaniu świadomych wyborów dotyczących kariery zawodowej.

 

Jeżeli zaciekawiło Cię nasze wydarzenie, bądź chcesz wziąć udział w którymś z modułów to koniecznie odwiedź naszą stronę, na której znajdziesz zapisy na poszczególne wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku oraz Instagramie, gdzie na bieżąco wrzucamy wszelkie informacje na temat MFK oraz przedstawiamy osoby przyczyniające się do realizacji naszego projektu. Weź udział w MFK i zanurz się z nami w świat biznesu!

 

Materiał zewnętrzny. Autor: SKN Konsultingu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Kontakt
SKN Konsultingu SGH
Szkoła Główna Handlowa
al. Niepodległości 162
02-554 Warszawa